tirsdag, 02 mai 2023 14:16

Nabokrangel med nattarbeid!

Skrevet av
Det er slitsomt å ta seg tilrette på annen manns eiendom. Greit å ha med egen stol. Det er slitsomt å ta seg tilrette på annen manns eiendom. Greit å ha med egen stol. Foto: Privat

Anders Bjerke, som eier eiendommen Fossveien 3, opplever til stadighet at naboen, Braathen Eiendom AS, parkerer en bil med den ene halvparten inne på hans eiendom.

Denne bilen har blitt parkert der av personer med tillitsverv i Braathen Eiendom AS og er registrert på daglig leder og styreleder i selskapet.
Bilen til Braathen blir parkert slik at Anders Bjerke får en parkeringsplass mindre å leie ut på sin egen eiendom. Dette har pågått i flere måneder

Til slutt fikk Anders Bjerke nok og tok selv i bruk plassen på egen eiendom for lagring av fliser.

Men om morgen var alle flisene spredt utover et større område. Det vedkommende som gjorde dette ikke var klar over, var at han ble filmet
og fotografert.

nattarbeid

Her er gjerningspersonen inne på Bjerkes eiendom.

dagen derpaa

Flisene ble samlet sammen igjen, men dagen etter var de utover igjen. Denne gangen ble også gjerningsmannen fotografert. Arbeidet ble gjort delvis om natten og det var nok slitsomt for han hadde med både stol og stokk.

I tillegg til at flisene ble stablet opp igjen, har Bjerke nå parkert en snøplog der.

Det er en pågående tvist om grenselinjen og rettigheter mellom de to eiendommene. Braathen Eiendom AS har tapt saken både i Jordskifteretten og Lagmannsretten og har anket saken til Høyesterett.

Feilparkeringen til Braathen går langt utover det Braathen selv hevder å ha rettigheter til og er etter Bjerkes oppfatning en ren provokasjon. Det er fortsatt forbudt å benytte gården til Braathen Eiendom AS inntil kloakken er i orden.

mer lager

Mye arbeid for en pensjonist å fjerne? Nå får nok Bjerke ha sine ting i fred på sin egen eiendom. Foto: Frank Tverran

Beslektede artikler

Andre saker å lese

Nytt rakett-forsøk på Andøya mandag kveld

14-06-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Nytt rakett-forsøk på Andøya mandag kveld

To måneder etter at forrige forsøk ble avbrutt, bekrefter Isar Aerospace at de vil prøve på nytt å skyte opp sin Spectrum-rakett fra Andøya mandag kveld.

Les mer i RingeriksAvisa

Nederland vurderer fartsgrense for sykler

14-06-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Nederland vurderer fartsgrense for sykler

Nederlandske myndigheter har satt i gang et prøveprosjekt med fartsgrense på 20 kilometer i timen for syklister.

Les mer i RingeriksAvisa

Proteinboom har gitt mangel på myseprotein

14-06-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Proteinboom har gitt mangel på myseprotein

Etterspørselen etter proteinrike matvarer har skutt fart verden over. Nå er det mangel på myseprotein, og prisene har nådd rekordnivåer.

Les mer i RingeriksAvisa

Eide om Vestens selektive bruk av sanksjoner: – Dobbeltmoral

14-06-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Eide om Vestens selektive bruk av sanksjoner: – Dobbeltmoral

Politikere snakker ofte om viktigheten av en regelstyrt verdensorden. Men hva skjer når land og ledere konsekvent bryter reglene?

Les mer i RingeriksAvisa