tirsdag, 30 august 2022 21:54

D-dag for Braathen Eiendom

Skrevet av
D-dag for Braathen Eiendom Arkivfoto: Frank Tverran

Ringerike kommune har nå varslet om at de setter i gang arbeidet med kloakkledningen fra eiendommen til Braathen Eiendom AS i Fossveien 1b /Stabellsgate 1, mandag den 10. oktober.

Statsforvalteren i Viken har svart følgende på klagen til Braathen Eiendom:

"Klagen har ikke ført frem. Braathen Eiendom AS har ikke etterkommet kommunens pålegg av 14.12.2016 om utbedring innen fristen. Vilkårene for å kreve direkte gjennomføring for eiers regning er oppfylt. Statsforvalteren stadfester kommunens vedtak av 26.06.2020. Avgjørelsen er endelig, og kan ikke påklages."

Dermed skal den stridslystne lederen av Braathen Eiendom AS endelig bli satt på plass. Det er på høy tid. Kloakk har sivet ut i grunnen i 6 år.

Eier av 100% av aksjene i selskapet er Per-Gulbrand Peter Braathen (f. 1989) Hans mor, Marianna Fic Braathen (f.1960), er daglig leder og styreleder. Eierens far, Per Johan Braathen (f.1948) er varamedlem til styret. Per-Gulbrand er i tillegg100% eier og styreleder/daglig leder i selskapene PBG AS, European Studios AS og PBG International AS. Det sistnevnte selskapet gjør det meget godt med utleie av fast eiendom.

Sist redigert tirsdag, 30 august 2022 22:24

Beslektede artikler

Andre saker å lese

Vil ha varsling når en voldelig elev starter på ny skole

16-06-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Vil ha varsling når en voldelig elev starter på ny skole

Regjeringen foreslår å endre loven om voldelige elever. De vil ha varsel om voldshistorikk eller bråk før eleven begynner på ny skole.

Les mer i RingeriksAvisa

Nå nærmer det seg badetemperaturer i sjøen

16-06-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Dagens beste badetemperatur i sjøen blir i Oslo med 17,1 grader. Det er mellom klokken 15 og 18, og ved samme tid blir det bølger på opp til 0,3 meter.

Les mer i RingeriksAvisa

Turistleie spanjoler bruker vannpistol i protest

16-06-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Turistleie spanjoler bruker vannpistol i protest

Spanjoler spruter ned turister med vannpistoler for å protestere mot masseturismen i landet, som de mener driver opp leieprisene.

Les mer i RingeriksAvisa

Person pågrepet etter knivstikking i Jevnaker

15-06-2025 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

To personer skal ifølge politiet ha slåss med en kniv i Jevnaker. En person er pågrepet og ingen er alvorlig skadet.

Les mer i RingeriksAvisa