tirsdag, 11 juli 2017 10:41

Er plasttaket en dårlig løsning?

Skrevet av
Er plasttaket en dårlig løsning? Foto: Frank Tverran

"Plasterlappen" på det nye kirketaket er ikke en tidlig reparasjon, men har sin naturlige forklaring.

For at lyden fra kirkeklokkene skal kunne høres ut over byen, var det nødvendig å lage et felt i taket med noe mindre isolasjon. Derfor denne "plasterlappen" øverst til høyre på taket.

Nå kan vi også se hvor fort taket blir skittent. Kanskje noe ekstra raskt nå som det pågår arbeider der, men at takkonstruksjonen synes igjennom plastduken, er ikke mye vakkert.

Om du tar en tur rundt kirken, vil du se at arkitekturen er veldig flott fra tre av sidene. Men på grunn av den innsparingen man måtte gjøre i forhold til de opprinnelige tegningene, ble det høyeste punktet flere meter lavere.

Estetikken lider av dette, og det er synd at det er fronten som lider mest.

kirketaket linkarkitektur
Illustrasjon: Linkarkitektur  Her et mer velkomponert tak

Sist redigert tirsdag, 11 juli 2017 10:47

Andre saker å lese

Omsetning av eiendommer i Ringerike kommune i uke 8 / 2026

21-02-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Omsetning av eiendommer i Ringerike kommune i uke 8 / 2026

Her er den siste ukens eiendomsoverdragelser i Ringerike kommune.

Les mer i RingeriksAvisa

Fra timer til år – aktor vil bevise at Høiby utsatte Haukland for et fryktregime…

20-02-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Fra timer til år – aktor vil bevise at Høiby utsatte Haukland for et fryktregime

Etter tre uker med fokus på påståtte voldtekter skifter rettssaken mot Marius Borg Høiby tema. Nå skal forholdet til ekskjæresten Nora Haukland belyses.

Les mer i RingeriksAvisa

Eks-prins Andrew pågrepet av politiet

19-02-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Eks-prins Andrew pågrepet av politiet

Andrew Mountbatten-Windsor, bror av Storbritannias kong Charles, er pågrepet for misbruk av et offentlig embete.

Les mer i RingeriksAvisa

Storbritannia truer med blokkering av nettselskaper som ikke fjerner ulovlige bi…

19-02-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Storbritannia truer med blokkering av nettselskaper som ikke fjerner ulovlige bilder

Storbritannia kommer framover til å kreve at teknologigiganter fjerner intime bilder som er lagt ut uten samtykke innen 48 timer, eller risikere store bøter.

Les mer i RingeriksAvisa