fredag, 06 april 2018 09:06

Asylsøkere fant "oppskriften" - 50 frelst på en måned

Skrevet av
Asylsøkere fant "oppskriften" - 50 frelst på en måned Foto: Frank Tverran

Etter at den 27 år gamle afghanske familiefaren fant ut at det kunne være enklere med oppholdstillatelse i Norge hvis man konverterte til kristendommen, ble det travelt på bedehuset.

I et intervju i den kristne ukeavisa "IDAG", forteller han hvordan han fikk med seg folk fra Afghanistan, Iran, Irak og Syria på Nytt Livs forsamlingshus. I løpet av en måned ble 50 personer frelst.

Da er det kanskje ikke helt tilfeldig at UNE ikke fester tillit til historiene om konvertering fra islam til kristendommen.

Familiefaren, som nå har tatt seg til rette med sin familie i Hønefoss kirke, sier de kan redde seg i Afghanistan hvis de konverterer tilbake til islam i løpet av tre dager.

Du kan lese hele historien i IDAG.

 

Andre saker å lese

Har du en av disse 7 plantene? Da kan hagen din bli en brannfelle

01-08-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Har du en av disse 7 plantene? Da kan hagen din bli en brannfelle

Hva du planter, og hvor du planter det, kan avgjøre hvor fort en brann sprer seg. Tujahekk er på verstingliste.

Les mer i RingeriksAvisa

Eiendomsoverdragelser i Ringerike – sommermarkedet tar seg opp igjen

01-08-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Eiendomsoverdragelser i Ringerike – sommermarkedet tar seg opp igjen

Etter noen rolige ferieuker øker aktiviteten igjen i eiendomsmarkedet i Ringerike. Hvalsveien 142 topper denne ukens oversikt med et salg på 5,9 millioner kroner, mens også flere andre boliger ble...

Les mer i RingeriksAvisa

Utagerende hotellgjest havnet i arresten

01-08-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En beruset og utagerende mann i 20-årene ble sent fredag kveld innbrakt til arresten etter bråk på Scandic Hønefoss i Kongens gate.

Les mer i RingeriksAvisa

Nå starter køkaoset på E18: – Kommer til å skape stor frustrasjon

01-08-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Nå starter køkaoset på E18: – Kommer til å skape stor frustrasjon

1.august 2026. Arbeid med en sykkelbro ved Fornebu er ventet å skape store køer på E18 inn mot Oslo. Bilister bør velge en alternativ rute eller smøre seg med tålmodighet.

Les mer i RingeriksAvisa