tirsdag, 23 mars 2021 10:35

Kjørte inn i postbilen på Ådalsveien

Skrevet av
Kjørte inn i postbilen på Ådalsveien Illustrasjonsfoto: Pixabay

Hun er ikke helt med, denne kvinnen i begynnelsen av 20-årene som en torsdags ettermiddag kjører på Gamle Ådalsvei. Oppmerksomheten har hun andre steder enn på veien foran seg.

Foran henne stopper postbilen. Den skal svinge til venstre og sjåføren venter fordi det kommer biler i motsatt retning. Men kvinnen som kommer kjørende bak, legger ikke merke til at bilen har stanset. I full fart braser hun inn i postbilen.

Postsjåføren hører et forferdelig brak og postbilen blir kastet fremover, over i motsatt kjørebane og treffer der en møtende Toyota Prius. Føreren av postbilen blir skadet i sammenstøtet og alle de tre involverte bilene får store skader.

Ringerike tingrett behandlet saken den 19.mars 2021. Kvinnen samtykket i at saken ble avgjort ved tilståelsesdom.

Retten er kommet til at siktede bør ilegges en bot på 12 000 kroner, subsidiært 22 dager fengsel. Retten viser til at 12 000 kroner, etter det opplyste er i samsvar med bøtedirektivet,samt at det er tale om en alvorlig ulykke hvor flere personer var involvert. Etter rettens oppfatning var det kun flaks at hendelsen ikke medførte langt alvorligere personskader blant de involverte. Retten bemerker at siktede i utgangspunktet vedtok botens størrelse, men at saken ble holdt som tilståelsessak da hun var uenig i tapsperiodens lengde. I lys av dette finner retten det uheldig å endre på straffen som siktede ble ilagt i forelegget. Retten finner derfor at straffen passende kan settes til 12 000 kroner, subsidiært 22 dager fengsel.

Videre mistet hun lappen i 4 måneder.

Sist redigert tirsdag, 23 mars 2021 13:30

Beslektede artikler

Andre saker å lese

Eiendomsoverdragelser i Ringerike – sortert etter pris

07-09-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Eiendomsoverdragelser i Ringerike – sortert etter pris

En leilighet i Benterudstranda 5 A topper den siste oversikten over eiendomsoverdragelser i Ringerike. Den ble solgt for 9 millioner kroner. Her er samtlige overdragelser, sortert etter pris:

Les mer i RingeriksAvisa

Trafikkomlegging i helger vil gi ekstra køer på E18 i Bærum

07-09-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Trafikkomlegging i helger vil gi ekstra køer på E18 i Bærum

E18-traseen skal igjen legges om på Ramstadsletta. Det gir tre helger med innsnevringer hvor det må forventes forsinkelser og kø på E18.

Les mer i RingeriksAvisa

Mari Kristoffersen vigslet til kateket i Hønefoss kirke

06-09-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Mari Kristoffersen vigslet til kateket i Hønefoss kirke

Søndag 6. september ble en merkedag for Mari Kristoffersen. Under en egen vigslingsgudstjeneste i Hønefoss kirke ble hun vigslet til kateket i Den norske kirke.

Les mer i RingeriksAvisa

Blåmandag etter ferien - og noen ord til ettertanke

06-09-2026 Arbeidsliv Kirsten Strand Korgerud - avatar Kirsten Strand Korgerud

Blåmandag etter ferien - og noen ord til ettertanke

Alex og Kim har sitt faste møte over en god kopp kaffe. De betrakter både livet og arbeidsdagen – og akkurat denne mandagen er det ikke så mye som føles...

Les mer i RingeriksAvisa