torsdag, 10 januar 2019 12:48

Stjal mobiltelefoner hos arbeidsgiver

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Stjal mobiltelefoner hos arbeidsgiver Foto: Frank Tverran

En Hønefoss-kvinne i 30-årene stjal 200 mobiltelefoner der hun jobbet. Dette finansierte narko-forbruk . Nå er hun dømt i Ringerike tingrett.

Det hele startet i august 2016 og fram til hun ble oppsagt. Til å begynne med tok hun mobiler som uansett skulle kastes. Hun var ikke alene på arbeidsplassen om å gjøre dette. Til å begynne med var det 1-2 telefoner i måneden. I november 2016 ble hun sykemeldt og pleide da å ta med seg noen telefoner hver gang hun leverte sykemelding.

I oktober 2017 ble hun sagt opp fordi hun ikke møtte på jobb og ikke hadde sykemelding. Oppsigelsestiden løp ut januar 2018. Hun mener selv at hun leverte tilbake de 53 kasserte telefonene.

I siktelsen står det at hun har tatt 200 telefoner til en samlet verdi av kr 770.000,- Selv anslår hun beløpet til å være et sted mellom 90.000 og 100.000. Telefonene la hun ut for salg på finn.no.

Pengene hun fikk inn, brukte hun på kokain.

Ringerike tingrett avsa dom på 8 måneders fengsel. I tillegg ble hun dømt til å betale kr 745.459,- til Gjensidige forsikring og erstatning til arbeidsgiveren på kr 25.000,- Arbeidsgiver var et Oslo-firma.

Sist redigert fredag, 11 januar 2019 14:02
Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Andre saker å lese

Mann funnet død i leteaksjon i Jevnaker

18-05-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En mann som ikke kom hjem som avtalt, er funnet død i Jevnaker. De pårørende er varslet, opplyser politiet.

Les mer i RingeriksAvisa

Nå rammes også flyplassene av streik

18-05-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Nå rammes også flyplassene av streik

Fellesforbundet utvider i dag streiken til å ramme serveringssteder på seks av landets største flyplasser. Totalt er nå 4416 medlemmer i 331 bedrifter i streik.

Les mer i RingeriksAvisa

Stor politiaksjon mot MC-miljø i Oslo

16-05-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Politiet i Oslo har pågrepet nesten 30 menn på et treff i regi av det politiet mener er en forbudt MC-klubb på Kongen Marina i Oslo.

Les mer i RingeriksAvisa

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - flere boligsalg over fire millioner

16-05-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - flere boligsalg over fire millioner

Det er registrert flere eiendomsoverdragelser i Ringerike i første halvdel av mai. Åsliveien 2 topper denne oversikten med et salg på 4,2 millioner kroner, tett fulgt av Holtbekkveien 4.

Les mer i RingeriksAvisa