torsdag, 10 januar 2019 12:48

Stjal mobiltelefoner hos arbeidsgiver

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Stjal mobiltelefoner hos arbeidsgiver Foto: Frank Tverran

En Hønefoss-kvinne i 30-årene stjal 200 mobiltelefoner der hun jobbet. Dette finansierte narko-forbruk . Nå er hun dømt i Ringerike tingrett.

Det hele startet i august 2016 og fram til hun ble oppsagt. Til å begynne med tok hun mobiler som uansett skulle kastes. Hun var ikke alene på arbeidsplassen om å gjøre dette. Til å begynne med var det 1-2 telefoner i måneden. I november 2016 ble hun sykemeldt og pleide da å ta med seg noen telefoner hver gang hun leverte sykemelding.

I oktober 2017 ble hun sagt opp fordi hun ikke møtte på jobb og ikke hadde sykemelding. Oppsigelsestiden løp ut januar 2018. Hun mener selv at hun leverte tilbake de 53 kasserte telefonene.

I siktelsen står det at hun har tatt 200 telefoner til en samlet verdi av kr 770.000,- Selv anslår hun beløpet til å være et sted mellom 90.000 og 100.000. Telefonene la hun ut for salg på finn.no.

Pengene hun fikk inn, brukte hun på kokain.

Ringerike tingrett avsa dom på 8 måneders fengsel. I tillegg ble hun dømt til å betale kr 745.459,- til Gjensidige forsikring og erstatning til arbeidsgiveren på kr 25.000,- Arbeidsgiver var et Oslo-firma.

Sist redigert fredag, 11 januar 2019 14:02
Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Andre saker å lese

Frp langer ut mot regjeringen: Trenerer utbygging av vei og jernbane

12-10-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Frp langer ut mot regjeringen: Trenerer utbygging av vei og jernbane

Tre år etter at Nasjonal transportplan ble vedtatt i Stortinget, står flere store samferdselsprosjekter stille. – Åpenbar trenering, påpeker Frp.

Les mer i RingeriksAvisa

Kvinne døde i boligbrann i Hønefoss

12-10-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

En kvinne i 60-årene omkom i en brann i en leilighet i Hønefoss i natt. Pårørende er varslet.

Les mer i RingeriksAvisa

To bortvist fra utested i Hønefoss

11-10-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En mann og en kvinne i 20-årene ble natt til søndag bortvist fra et utested i Hønefoss av politiet.

Les mer i RingeriksAvisa

Folk møter ikke til eget bryllup – nå vil kommunen innføre gebyr

11-10-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Folk møter ikke til eget bryllup – nå vil kommunen innføre gebyr

Flere brudepar som skal vies på rådhuset, avbestiller i siste liten eller dukker rett og slett ikke opp til eget bryllup. Nå varsler Lillestrøm kommune gebyr.

Les mer i RingeriksAvisa