onsdag, 13 mars 2024 11:23

Neppe oppstandelse for Ringeriksbanen

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(1 Stemme)
Her ligger den godt Her ligger den godt Grafikk: Frank Tverran

(LEDER) Vi i redaksjonen har jo for lengst begravd Ringeriksbanen. Valgflesket tas fram innimellom og det blir som regel tatt for det det er, valgflesk.

Men etter hvert som folk begynte å miste troen på disse valgløftene, fant politikerne på at de måtte køle på med mer troverdighet. - Å planlegge, kan en jo alltids, da må vi vel bli trodd?

Etter noen valgperioder med planlegging og et par milliarder i dass, mistet vi også denne troen. Da holdt vi begravelse.

Det er sikkert gøy for den sittende regjeringa å danse på grava, men hvordan skal de nå få tilbake stemmer langs den vedtatte traséen?

Hvis Arbeiderpartiet i særdeleshet, skal komme over sperregrensa langs bergensbanen, må de hoste opp nytt valgflesk. Nå tør de ikke ta sjansen på at Ringeriksbanen skal stå opp fra de døde, selv om vi er nær påsken når transportplanen publiseres.

Vi tipper at de kopler E16 til en respirator og håper det beste.

Lest 54110 ganger Sist redigert fredag, 15 mars 2024 13:05
Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.

Andre saker å lese

Benterudgata 10 solgt for 8,1 millioner

19-09-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Benterudgata 10 solgt for 8,1 millioner

Salget av Benterudgata 10 for 8,1 millioner kroner har den høyeste registrerte kjøpesummen i ukens oversikt. Tanberglia 8 følger med en kjøpesum på 6,1 millioner kroner.

Les mer i RingeriksAvisa

Hønefoss-mann står bak årets cruisehavn

18-09-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Hønefoss-mann står bak årets cruisehavn

Skjolden Cruise Port er kåret til «Port of the Year» under den internasjonale Seatrade Cruise Awards 2026. Bak den privateide cruisehavnen innerst i Sognefjorden står Røysi-konsernet og Hønefoss-bosatte Oddvar Røysi.

Les mer i RingeriksAvisa

Kristin blant de 5 bispenominerte

18-09-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Kristin blant de 5 bispenominerte

Fem kandidater er nominert til ny biskop i Tunsberg bispedømme. Blant dem finner vi et kjent navn for Ringeriks-regionen: Kristin Moen Saxegaard, som tidligere var prost i Hønefoss.

Les mer i RingeriksAvisa

Sp og Høyres drivstoffkrangel fortsetter: – Har feilanalysert energimarkedet

18-09-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Sp og Høyres drivstoffkrangel fortsetter: – Har feilanalysert energimarkedet

Trygve Slagsvold Vedum angriper Høyre og anklager partiet for å ha snudd om drivstoffavgifter midt i en priskrise. Høyre kaller Sp-lederens utspill politisk teater.

Les mer i RingeriksAvisa