torsdag, 05 oktober 2023 09:56

Drap og rykter

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(3 Stemmer)

(Leder) Drapet på Jonas Henriksen slo ned som en bombe i lokalsamfunnet omkring Hønefoss. Etter hvert som den ene etter den andre ble siktet i saken, økte forbauselsen hos de fleste. Samtidig florerte ryktene som aldri før.

I vår lille redaksjon har vi så langt 20 navn på blokka. Da er det godt å vite at politiet mener de har siktet de fem det er aktuelt å sikte.

Vi kan selvfølgelig ikke bringe våre rykter videre, men kan konstatere at vi visste navnet på de tre siste siktede flere dager før de ble anholdt. Når ryktene favner mange i et bestemt miljø, er det nesten ikke til å unngå at slikt oppstår. Spesielt ikke i et lite og gjennomsiktig lokalmiljø.

Det er lov til å undre seg over at så mange som fem personer er involvert i et sjalusidrap. Derfor har det naturlig nok gått rykter om et oppgjør innenfor et narkotikanettverk. For å unngå videre spekulasjoner i den retningen, er fint at politiet har gått ut med at de jobber med sjalusi som et motiv i saken.

Vi har tro på at den rette gjerningspersonen blir dømt.

Lest 48383 ganger
Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.

Andre saker å lese

Utagerende hotellgjest havnet i arresten

01-08-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En beruset og utagerende mann i 20-årene ble sent fredag kveld innbrakt til arresten etter bråk på Scandic Hønefoss i Kongens gate.

Les mer i RingeriksAvisa

Nå starter køkaoset på E18: – Kommer til å skape stor frustrasjon

01-08-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Nå starter køkaoset på E18: – Kommer til å skape stor frustrasjon

1.august 2026. Arbeid med en sykkelbro ved Fornebu er ventet å skape store køer på E18 inn mot Oslo. Bilister bør velge en alternativ rute eller smøre seg med tålmodighet.

Les mer i RingeriksAvisa

Tusenvis demonstrerte i Kyiv for å få tilbake sparket forsvarsminister

01-08-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Tusenvis demonstrerte i Kyiv for å få tilbake sparket forsvarsminister

Fredag tok nok en gang tusenvis av ukrainere til gatene i Kyiv for å kreve at en sparket forsvarsminister får jobben tilbake.

Les mer i RingeriksAvisa

Australske tenåringer bruker fortsatt sosiale medier – til tross for forbud

31-07-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Australske tenåringer bruker fortsatt sosiale medier – til tross for forbud

Mer enn åtte av ti australske tenåringer bruker fortsatt sosiale medier, til tross for 16-årsgrensen som er innført, viser undersøkelse.

Les mer i RingeriksAvisa