onsdag, 20 september 2023 09:09

Nok en mann pågrepet og siktet for drapet på Jonas Aarseth Henriksen

Skrevet av
Jonas Aarseth Henriksen ble funnet drept i nærheten av denne hytta i Nes i Ådal 17. august. Jonas Aarseth Henriksen ble funnet drept i nærheten av denne hytta i Nes i Ådal 17. august. Foto: Stian Lysberg Solum / NTB

Politiet pågrep onsdag morgen enda en mann i etterforskningen av drapet på Jonas Aarseth Henriksen 17. august.

Pågripelsen skjedde onsdag morgen i Innlandet politidistrikt, skriver Sørøst politidistrikt i en pressemelding onsdag.

Mannen er siktet for drap på Jonas Aarseth Henriksen. Politiet vil holde en pressekonferanse om saken i Hønefoss klokken 12.

Dette er den andre pågripelsen i forbindelse med etterforskningen etter at en 28 år gammel mann ble pågrepet på Rena i Innlandet 14. september. Også han er siktet for drap på Jonas Aarseth Henriksen. 28-åringen ble fredag varetektsfengslet i fire uker, siktet for drapet. Han samtykket ikke til fengslingen og nekter straffskyld.

28-åringen har ikke ønsket å la seg avhøre av politiet. Han har begrunnet dette med hans tidligere erfaring med politiet, og at han som følge av denne, ikke har tillit til politiet. Mannen er tidligere dømt blant annet for vold og trusler for politiet og narkotikabesittelse.

Jonas Aarseth Henriksen (30) ble funnet død i nærheten av en hytte i Nes i Ådal 17. august. Saken ble først etterforsket som et mistenkelig dødsfall. Saken ble deretter etterforsket som et drap. Mannen som ble funnet død, hadde status som fornærmet i saker som har vært eller er under etterforskning.

Sist redigert onsdag, 20 september 2023 09:11

Beslektede artikler

Andre saker å lese

Stram sikkerhet og dagspass-ordning i Høiby-rettssaken

21-01-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Stram sikkerhet og dagspass-ordning i Høiby-rettssaken

Vakthold, køsystem og trussel om bøter: Oslo tingrett tar grep når hundrevis av journalister og publikummere skal følge straffesaken mot Marius Borg Høiby.

Les mer i RingeriksAvisa

Varsler uvanlig høye bøter: Legges det opp til særbehandling i Høiby-rettssaken?…

20-01-2026 Nyheter NTB og Frank Tverran - avatar NTB og Frank Tverran

Varsler uvanlig høye bøter: Legges det opp til særbehandling i Høiby-rettssaken?

Rettssaken mot Marius Borg Høiby vil bli gjenstand for et massivt medietrykk. Påtalemyndigheten varsler kraftige reaksjoner mot medier som bryter reglene.

Les mer i RingeriksAvisa

Tross rentekutt har det blitt vanskeligere for sykepleiere å bli boligeier

20-01-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Tross rentekutt har det blitt vanskeligere for sykepleiere å bli boligeier

Verken lønnsvekst eller lavere rente var nok til å bedre sykepleiernes mulighet til å bli boligeier i fjor. Faktisk ble det vanskeligere.

Les mer i RingeriksAvisa

Posten vil ha post i kassa én dag i uken – og eget tilbud for eldre

20-01-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Posten vil ha post i kassa én dag i uken – og eget tilbud for eldre

Regjeringen vil ha post i postkassen kun én dag i uken. Det får støtte hos Posten, som i tillegg foreslår en egen personlig brevlevering hos eldre over 75 år.

Les mer i RingeriksAvisa