onsdag, 06 januar 2021 11:53

Teledyne overtar droneproduksjonen på Eggemoen

Skrevet av
Teledyne overtar droneproduksjonen på Eggemoen Illustrasjon: Teledyne

For få år siden ble den norske droneprodusenten Prox Dynamics, produsenten av nanodronen Black Hornet, solgt til FLIR for 1,1 milliard kroner.

Nå skal også FLIR selges. Amerikanske Teledyne må punge ut med ikke mindre enn 70 milliarder kroner for selskapet. Halvparten betales med kontanter og gjennom låneopptak, mens den andre halvparten betales med aksjer i Teledyne.

Avdelingen på Eggemoen ble etablert i 2014 og har i dag 76 dyktige medarbeidere som jobber innen produksjon og service. På grunn av økt etterspørsel etter selskapets produkter har Flir Unmanned Aerial Systems doblet sin produksjonskapasitet på Eggemoen i 2019.

Dronen Black Hornet 3 veier ca 32 gram og brukes av mer enn 30 nasjoner.

Andre saker å lese

Nå rammes også flyplassene av streik

18-05-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Nå rammes også flyplassene av streik

Fellesforbundet utvider i dag streiken til å ramme serveringssteder på seks av landets største flyplasser. Totalt er nå 4416 medlemmer i 331 bedrifter i streik.

Les mer i RingeriksAvisa

Stor politiaksjon mot MC-miljø i Oslo

16-05-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Politiet i Oslo har pågrepet nesten 30 menn på et treff i regi av det politiet mener er en forbudt MC-klubb på Kongen Marina i Oslo.

Les mer i RingeriksAvisa

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - flere boligsalg over fire millioner

16-05-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - flere boligsalg over fire millioner

Det er registrert flere eiendomsoverdragelser i Ringerike i første halvdel av mai. Åsliveien 2 topper denne oversikten med et salg på 4,2 millioner kroner, tett fulgt av Holtbekkveien 4.

Les mer i RingeriksAvisa

Finaleklare Jonas Lovv: – Bevis fra resten av Europa på at dette er noe fett

15-05-2026 Musikk NTB - avatar NTB

Finaleklare Jonas Lovv: – Bevis fra resten av Europa på at dette er noe fett

Norges artist Jonas Lovv gikk videre i Eurovision Song Contest etter å ha sunget rockelåten «Ya Ya Ya» i andre semifinale. Nå venter finalen lørdag.

Les mer i RingeriksAvisa