søndag, 20 august 2017 19:51

3 til sykehus etter ny møteulykke

Skrevet av
3 til sykehus etter ny møteulykke Foto: Frank Tverran

På RV 7 mellom Veme og Sokna skjedde det en alvorlig trafikkulykke søndag kveld. Igjen dreier det seg om en møteulykke.

veme2
Foto: Frank Tverran

Tre personer ble sendt til sykehus etter en ulykke hvor en semitrailer og tre personbiler var involvert.

RV7 ble fullstendig sperret i lang tid og sydgående trafikk på vei hjem fra helg eller ferie måtte vente veldig lenge i lange køer.

Det var tilsammen 5 personer i de fire bilene. I det mest ødelagte bilen satt en dame i 50-årene. Hun ble flydd til Ullevål Universitetssykehus for behandling. De to andre, et par i 30-årene, ble fraktet til Ringerike sykehus i ambulanse.

Veien er nå åpen igjen for normal trafikk.

veme3
Foto: Frank Tverran

veme4
Foto: Frank Tverran

Andre saker å lese

Gangvei stenges

04-03-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Det skal legges vannledning til Vesterntangen og i elva ved siden av Overmannsund bro.

Les mer i RingeriksAvisa

Samferdselsministeren etter Bane Nor-møte: Jeg var svært tydelig

04-03-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Samferdselsministeren etter Bane Nor-møte: Jeg var svært tydelig

Samferdselsminister Jon-Ivar Nygård sier han sendte Bane Nor hjem med en ryddejobb etter at det tirsdag ble skapte usikkerhet om viktige jernbaneprosjekter.

Les mer i RingeriksAvisa

Kampfiksing avdekket gjennom globale spilldata

03-03-2026 Nyheter Jan Erik Johansen - avatar Jan Erik Johansen

Kampfiksing avdekket gjennom globale spilldata

To spillere i KFUM-Kameratene Oslo er siktet i en pågående kampfiksingssak som etterforskes av politiet.

Les mer i RingeriksAvisa

Nye angrep og motangrep i natt: Trump advarer om lengre krig mot Iran

03-03-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Nye angrep og motangrep i natt: Trump advarer om lengre krig mot Iran

Krigen mot Iran kan vare i mer enn en måned, sa Trump i natt. Samtidig ba USA alle amerikanere forlate flere land i Midtøsten.

Les mer i RingeriksAvisa