mandag, 21 august 2017 09:01

Ny strømkabel

Skrevet av
Ny strømkabel Foto: Frank Tverran

Denne uken blir det en del gravearbeider nederst i Fossveien i forbindelse med legging av en ny høyspentkabel.

Adkomstvegen vil bli stengt for biltrafikk mellom varemottak til Sentrumskvartalet og hovedinngang til senteret. Vareleveranse til Samfunnshuset og Sentrumskvartalet må foregå inn fra Hønefoss Bru. Øvrig trafikk inn til området (Fossveien og Hovedinngang Sentrumskvartalet) kjører inn Fossveien som i dag.

Gangtrafikk kan passere området som i dag.

Arbeidene forventes å pågå ut neste uke (dvs. uke 35).

- Vi vil i løpet av høsten starte opparbeidelse utomhus rundt bygget og ser frem til at området vil fremstå som et nytt flott byrom i Hønefoss, sier utviklingsdirektør Ellen Grønlund hos Tronrud Eiendom.

Andre saker å lese

Hadelandsveien 303 solgt for 11,25 millioner

07-11-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Hadelandsveien 303 solgt for 11,25 millioner

Salget av Hadelandsveien 303 for 11.250.000 kroner har den høyeste registrerte kjøpesummen i ukens oversikt. Langtjernveien 33 følger med en kjøpesum på 6.300.000 kroner.

Les mer i RingeriksAvisa

PST med råd til politikerne – ikke bruk datingapper

07-11-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

PST med råd til politikerne – ikke bruk datingapper

Politikerne i regjeringsapparatet fikk nylig råd av PST om å ikke sveipe på Tinder, Hinge og Grindr, opplyser kilder til Dagens Næringsliv.

Les mer i RingeriksAvisa

Oslo legevakt får sterk kritikk: – En knusende rapport

07-11-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Oslo legevakt får sterk kritikk: – En knusende rapport

Ledelsen ved Oslo legevakt har lenge kjent til faren for vold og trusler mot de ansatte uten å følge det godt nok opp, mener Arbeidstilsynet.

Les mer i RingeriksAvisa

Meid ned av buss i fotgjengerfeltet

06-11-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

På hjørnet av Kvernberggata og Kirkegata ble en eldre kvinne påkjørt av en buss mens hun befant seg i fotgjengerfeltet.

Les mer i RingeriksAvisa