fredag, 17 mars 2017 07:33

Brann hos Brødrene Berntsen

Skrevet av
Brann hos Brødrene Berntsen Foto: Frank Tverran

21 brannfolk fra Ringerike og Jevnaker jobbet med å slokke en brann som oppsto hos Brødrene Berntsen på Hensmoen tidlig fredag morgen.

En del gassflasker ble fjernet fra stedet. Det var vanskelig for brannmannskapene å få kontroll på brannen. Brødrene Bernsen produserer bl.a. høytspentmaster og annet stolpemetriell.

Ved 7.30-tiden hadde brann- og redning kontroll over brannen, og gikk deretter over i en ettterslokningsfase.

bertsen2
Det ble store skader på bygning og utstyr (Foto: Frank Tverran)

Sist redigert fredag, 17 mars 2017 08:51

Andre saker å lese

To personer pågrepet etter flere ran på Tøyen natt til lørdag

03-05-2025 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

To personer er pågrepet etter en serie ran på Tøyen natt til lørdag. Politiet brukte både drone og hundepatruljer i søket etter ransmennene.

Les mer i RingeriksAvisa

Person til sykehus etter eksplosjon i pølsefabrikk

03-05-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En person er påført brannskader og fire personer er evakuert fra et nabohus etter en eksplosjon og en brann i et næringsbygg på Torp i Fredrikstad.

Les mer i RingeriksAvisa

Jørn Eggum sykmeldt – står over LO-kongressen

02-05-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Jørn Eggum sykmeldt – står over LO-kongressen

Fellesforbundets leder Jørn Eggum er sykmeldt. Han har denne uken stått i en storm etter at det kom fram at han har hatt et intimt forhold til en tillitsvalgt.

Les mer i RingeriksAvisa

13-åring kritisk skadet etter batterieksplosjon i hytte på Vinstra

02-05-2025 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En 13-åring er kritisk skadet etter at et batteri eksploderte i en hytte ved Feforvatnet i Nord-Fron i Gudbrandsdalen sent torsdag kveld. To voksne er også alvorlig skadet.

Les mer i RingeriksAvisa