fredag, 17 mars 2017 07:33

Brann hos Brødrene Berntsen

Skrevet av
Brann hos Brødrene Berntsen Foto: Frank Tverran

21 brannfolk fra Ringerike og Jevnaker jobbet med å slokke en brann som oppsto hos Brødrene Berntsen på Hensmoen tidlig fredag morgen.

En del gassflasker ble fjernet fra stedet. Det var vanskelig for brannmannskapene å få kontroll på brannen. Brødrene Bernsen produserer bl.a. høytspentmaster og annet stolpemetriell.

Ved 7.30-tiden hadde brann- og redning kontroll over brannen, og gikk deretter over i en ettterslokningsfase.

bertsen2
Det ble store skader på bygning og utstyr (Foto: Frank Tverran)

Sist redigert fredag, 17 mars 2017 08:51

Andre saker å lese

Feil på tale- og mobildata

15-01-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Telenor har registrert en feil på mobil tale og mobildata. De jobber nå med kartlegging og feilsøk for å få en oversikt over omfang og kundekonsekvenser.

Les mer i RingeriksAvisa

Endelig: Lottotrekningen forsvinner fra NRK

15-01-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Endelig: Lottotrekningen forsvinner fra NRK

Lotto-trekningen forsvinner fra NRK, 40 år etter første sending.

Les mer i RingeriksAvisa

Alvorlig møteulykke på Rv 7 i Ringerike – én kritisk skadet

15-01-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En alvorlig trafikkulykke førte onsdag kveld til full stenging av Soknedalsveien/Rv 7 i Ringerike. To personbiler var involvert i det politiet beskriver som en møteulykke.

Les mer i RingeriksAvisa

Stoltenberg vil fjerne tusenlappen: – Et tiltak for å bekjempe økonomisk krimina…

15-01-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Stoltenberg vil fjerne tusenlappen: – Et tiltak for å bekjempe økonomisk kriminalitet

Finansminister Jens Stoltenberg (Ap) vil fjerne tusenlappen for å strupe kriminelles mulighet til å bruke kontanter.

Les mer i RingeriksAvisa