fredag, 10 mars 2017 16:18

God service ga vekst og gull

Skrevet av

Avis Bilutleie i Hønefoss/Kongsberg er kåret til årets lisenstaker i Avis Bilutleie for 2016. Prisen mottok de i konkurranse med over 170 utleiestasjoner over hele landet.

- Denne prisen får vi takket være svært gode medarbeidere og samarbeidspartnere, som alltid står på for å yte det lille ekstra for våre kunder, sier daglig leder Asle Fjelldal.

Prisen ble delt ut for 23. gang på årskonferansen til Avis i februar, og det er årlig mer enn 170 utleiestasjoner som kjemper om den prestisjefylte prisen. Dette er tredje gangen Avis Hønefoss/Kongsberg vinner denne prisen, sist gang var i 2009.

- Det viktigste for oss er lokalmarkedet, men å bli målt opp mot resten av landet og vinne en slik pris gir oss pågangsmot til å yte enda mere, utdyper Fjelldal.

Stor omsetningsvekst
Asle Fjelldal er andregenerasjon driver av Fjelldal bilutleie AS og overtok driften som daglig leder i 2009 etter sin far Tor Fjelldal, som startet bedriften i 1994.
Tor Fjelldal startet med 3 utleiebiler i 1994 og siden den gang har bedriften hatt en god vekst hvert eneste år. Fjelldal Bilutleie AS er i dag driver av Avis Bilutleie i Hønefoss, Kongsberg, Hadeland, Hallingdal, Modum, Hokksund og Notodden.

- I 2016 hadde vi en omsetningsvekst på over 20 %, sier Asle Fjelldal. Dette hadde ikke vært mulig uten gode ansatte som jobber i team, lokale bilforretninger, oppretterverksteder og andre lokale leverandører som gjør oss gode. Tilsammen er bilparken nå på 250 biler, avslutter Fjelldal.

{AF}
Prisen «Årets Lisenstaker» anerkjenner lisenstakere i Avis Bilutleie Norge som har vist en solid vekst mot fjoråret. Tildelingen tar også i betraktning konsernets retningslinjer for drift, kundeservice og gjennomføring av strategiske tiltak.{/AF}

Andre saker å lese

Mann pågrepet etter slagsmål i Hønefoss sentrum

25-07-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En person ble sendt til sykehus etter et slagsmål i Hønefoss sentrum fredag ettermiddag. Politiet satte inn betydelige ressurser og pågrep senere på kvelden en mistenkt mann.

Les mer i RingeriksAvisa

Eiendomsoverdragelser i Ringerike – fortsatt rolig sommermarked

25-07-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Eiendomsoverdragelser i Ringerike – fortsatt rolig sommermarked

Feriepreget holder seg også denne uken, med et begrenset antall registrerte eiendomsoverdragelser i Ringerike. Den største handelen er eneboligen i Tørrjulfaret 28, som ble solgt for 7 millioner kroner, mens...

Les mer i RingeriksAvisa

Skogbrann nærmer seg Bordeaux i Frankrike – flere forsteder og flyplass evakuere…

25-07-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Skogbrann nærmer seg Bordeaux i Frankrike – flere forsteder og flyplass evakueres

Franske myndigheter har startet evakuering av flere forsteder vest for Bordeaux etter at en kraftig skogbrann har brutt ut i nærheten av den kjente vinbyen.

Les mer i RingeriksAvisa

Nye streiker kan ramme flytrafikken i august

24-07-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Nye streiker kan ramme flytrafikken i august

Flere tusen ansatte i luftfarten kan fortsatt ende i streik. Fire nye meklinger venter i august.

Les mer i RingeriksAvisa