onsdag, 30 august 2023 21:32

Larsiveli annonserer debutalbumet, Bitterhetens Hotell

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Larsiveli annonserer debutalbumet, Bitterhetens Hotell Main press. Foto: nisju

Tro det eller ei, men til tross sin lange fartstid, er det endelig klart for rapperen fra Hortens første ordentlige soloalbum! Larsiveli har allerede gitt ut smakebiter i form av “Judas”, dobbeltsingelen “Hva hvis”/”Trenger mer” og sist, hyllesten til hjembyen, “Lille Horten”. Sammen med annonseringen kommer første spor, “Velkommen”.

"Velkommen" er introsporet på debutalbumet mitt, og forteller hvordan sinnstilstanden min var under innspillingsprosessen. Det er sårt, mørkt og tungt og setter en solid standard for låtene som kommer etter. Endelig skal Bitterhetens Hotell få se dagens lys!

– Larsiveli

Det visuelle står sterkt hos Larsiveli, som også har sluppet musikkvideoer til de innledende singlene. Til albumannonseringen slipper han Bitterhetens Hotell Trailer. En visualisering av artistens liv i skjæringspunktet mellom rus, kriminalitet og musikk; en portal videre inn i albumets mangefasetterte musikalske univers.

Vi ser han sitte i en mørk leilighet med noen kompiser, preget av rus. De mimrer til de gode gamle dagene hvor man følte at livet peaket og flukten fra virkeligheten. Han ender med å rett og slett ta tak i livet sitt, og gjør en reise fra den dystre tilværelsen og til studioet til produsenten JNS. Seeren får også se et glimt av "Bitterhetens Hotell" som hele albumet er bygget rundt, så; to be continued!

– Marius Solberg, regissør

Larsiveli har bevist sin rettmessige plass i musikkscenen opptil flere ganger. Mange åpnet øynene for rapperen da han ga ut låta “Baby”, som var A-lista på NRK P3 fra april til august i 2018. Videre mottok han Spellemannprisen Årets Låtskriver for sitt arbeid i 2019, som blant annet inneholdt EP-en Tvilling. Han omtales ofte som “din favorittrappers favorittrapper”, og har lagt inn uforglemmelige vers i låter som Stig Brenners “Miserabel” og Tyrs “Graveyard shifts”. Samtidig laster han hyppig opp freestyles på YouTube og TikTok, som får nye og eksisterende fans til å hige etter mer.

Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.

Andre saker å lese

Økokrim har beslaglagt dokumenter knyttet til Oslo-avtalen

06-03-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Økokrim har beslaglagt dokumenter knyttet til Oslo-avtalen

Økokrim har beslaglagt dokumenter knyttet til Oslo-avtalen under ransakingen av Terje Rød-Larsens og Mona Juuls felles bolig.

Les mer i RingeriksAvisa

Bartskjærerfatet - et symbol fra en tid da frisøren også var kirurg

06-03-2026 Lokalhistorie Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Bartskjærerfatet - et symbol fra en tid da frisøren også var kirurg

Noen av oss er gamle nok til å huske et stort blankt fat som hang utenfor herrefrisørsalonger . Dette såkalte bartskjærerfatet var opprinnelig mer enn bare et dekorativt symbol. Det...

Les mer i RingeriksAvisa

Joakim Kleven debuterer som popartist med singelen «FREAK»

06-03-2026 Musikk Universal - avatar Universal

Joakim Kleven debuterer som popartist med singelen «FREAK»

Joakim Kleven tar steget inn i musikken og debuterer i dag som artist med singelen «FREAK», en energisk, sexy og kompromissløs poplåt skapt for dansegulvet. 

Les mer i RingeriksAvisa

Stadig mer forsikringssvindel, viser ny rapport

06-03-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Stadig mer forsikringssvindel, viser ny rapport

Forsikringsselskapene svindles som aldri før, og flest svindelforsøk er det med bilforsikring, viser ny rapport.

Les mer i RingeriksAvisa