onsdag, 04 oktober 2017 13:57

Solberg mer populær enn noensinne

Ranger denne artikkelen
(1 Stemme)
Statsminister Erna Solberg er populær. Solberg har funnet oppskriften og fikk prøve seg på en omelett. Onsdag besøker hun Kjøkken og Bar i Askim. Statsminister Erna Solberg er populær. Solberg har funnet oppskriften og fikk prøve seg på en omelett. Onsdag besøker hun Kjøkken og Bar i Askim. Foto: Lise Åserud / NTB scanpix

Over halvparten av de spurte, 50,2 prosent, mener statsminister Erna Solberg er best skikket til å lede Norge. Det er ny rekord i NRKs statsministermålinger.

Solberg får en oppslutning på 50,2 prosent på målingen. Statsministeren sier til NRK at tallene gir henne selvtillit.

– Det er oppmuntrende å vite at man har folket i ryggen, sier Høyre-lederen.

Samtidig har Arbeiderparti-leder Jonas Gahr Støre aldri hatt lavere oppslutning. 34,8 prosent mener at han er best skikket til å være statsminister.

– Det er et ganske forståelig resultat etter et valg der Erna Solberg ble statsminister, sier Støre til rikskringkasteren.

På NRKs partibarometer for oktober fortsetter nedturen for Ap. Siden valget har partiet falt 1 prosentpoeng, og blir liggende på 26,4 prosent. SV går fram 1,5 prosentpoeng på målingen til 7,5 prosent. KrF går tilbake 0,3 prosentpoeng og havner under sperregrensen på 3,9 prosent.

For de andre partiene er resultatet av målingen som følger: Rødt 2,5 (+0,1), Sp 10,6 (+0,3), MDG 3 (-0,2), V 4,2 (-0,2), H 25,6 (+0,6) og Frp 14,3 (-0,9).

Målingen er gjennomført av Norstat og 941 personer er intervjuet mellom 27. september og 1. oktober. Feilmarginen er mellom 1 og 3,1 prosentpoeng.

Sist redigert onsdag, 04 oktober 2017 14:20

Andre saker å lese

Benterudgata 10 solgt for 8,1 millioner

19-09-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Benterudgata 10 solgt for 8,1 millioner

Salget av Benterudgata 10 for 8,1 millioner kroner har den høyeste registrerte kjøpesummen i ukens oversikt. Tanberglia 8 følger med en kjøpesum på 6,1 millioner kroner.

Les mer i RingeriksAvisa

Hønefoss-mann står bak årets cruisehavn

18-09-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Hønefoss-mann står bak årets cruisehavn

Skjolden Cruise Port er kåret til «Port of the Year» under den internasjonale Seatrade Cruise Awards 2026. Bak den privateide cruisehavnen innerst i Sognefjorden står Røysi-konsernet og Hønefoss-bosatte Oddvar Røysi.

Les mer i RingeriksAvisa

Kristin blant de 5 bispenominerte

18-09-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Kristin blant de 5 bispenominerte

Fem kandidater er nominert til ny biskop i Tunsberg bispedømme. Blant dem finner vi et kjent navn for Ringeriks-regionen: Kristin Moen Saxegaard, som tidligere var prost i Hønefoss.

Les mer i RingeriksAvisa

Sp og Høyres drivstoffkrangel fortsetter: – Har feilanalysert energimarkedet

18-09-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Sp og Høyres drivstoffkrangel fortsetter: – Har feilanalysert energimarkedet

Trygve Slagsvold Vedum angriper Høyre og anklager partiet for å ha snudd om drivstoffavgifter midt i en priskrise. Høyre kaller Sp-lederens utspill politisk teater.

Les mer i RingeriksAvisa