Trykkeriet hadde en fantastisk økning i omsetning fra 2021 til 2022 fra 4,3 mill til 5,1 mill. Samtidig snudde de underskudd til overskudd før finanskostnader. Årsresultatet endte på minus 75.243, men ingen ting å bekymre seg for for et så bunnsoloid foretak. Egenkapitalen er på nærmere 5 mill hvorav nesten en mill står på bankkonto. De har ingen langsiktig gjeld og den kortsiktige gjelda er mye mindre enn de har på bankkontoen.
Det er ikke bare enkelt å være trykkeri i dag. Men Odd Palerud Trykkeri i Ullerålsgata i Hønefoss greier seg bra.
Frank Tverran
Ansvarlig redaktør og skribent
Siste fra Frank Tverran
Andre saker å lese
Endelig: Lottotrekningen forsvinner fra NRK

Lotto-trekningen forsvinner fra NRK, 40 år etter første sending.
Les mer i RingeriksAvisaAlvorlig møteulykke på Rv 7 i Ringerike – én kritisk skadet
15-01-2026 Blålys brann politi ulykker
Frank Tverran
En alvorlig trafikkulykke førte onsdag kveld til full stenging av Soknedalsveien/Rv 7 i Ringerike. To personbiler var involvert i det politiet beskriver som en møteulykke.
Les mer i RingeriksAvisaStoltenberg vil fjerne tusenlappen: – Et tiltak for å bekjempe økonomisk krimina…

Finansminister Jens Stoltenberg (Ap) vil fjerne tusenlappen for å strupe kriminelles mulighet til å bruke kontanter.
Les mer i RingeriksAvisaE18 stengt i begge retninger da Tesla brant og trailer sakset i Asker
14-01-2026 Blålys brann politi ulykker
NTB
I begge retninger på E18 ved Slependen er det trafikale problemer. I retning Drammen sperrer en trailer alle kjørefelt, og i retning Oslo sto en Tesla i brann.
Les mer i RingeriksAvisa