mandag, 20 mars 2023 08:24

Pernille Sørensen slutter i «Nytt på Nytt»

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Pernille Sørensen gir seg i «Nytt på Nytt». Pernille Sørensen gir seg i «Nytt på Nytt». Foto: Vegard Wivestad Grøtt / NTB

Etter åtte år gir komiker Pernille Sørensen seg i «Nytt på nytt» på NRK for å fokusere på nye prosjekter.

– Det er ekstremt rart. Jeg kjenner på et virvar av følelser, sier Pernille Sørensen til NRK.

Fredag har hun sin siste sending som panelmedlem i «Nytt på Nytt» på Gullrekka til NRK. Grunnen at hun slutter er at hun skal fokusere på nye prosjekter.

Under Sørensens sending er det tidligere programleder Jon Almaas og tidligere panelmedlem Knut Nærum som gjester programmet.

Til høsten skal Sørensen ha premiere på Latter med humorshowet «3 for 1» med Live Nelvik og Kristine Riis. Hun skal også samtidig jobbe med en ny, stor humorserie for NRK. Hun er også manusforfatter på to andre prosjekter.

– Når alle disse ballene landet samtidig, så blir det vanskelig med en fulltidsjobb som «Nytt på Nytt». Universet har bare 24 timer i døgnet, og da blir det vanskelig å sjonglere fire jobber, sier Sørensen.

NRK har foreløpig ikke sagt noe om hvem som overtar etter Pernille Sørensen.

NTB

Andre saker å lese

Investor vil ha Høyre-sjokk – peker på Svenneby som ny leder

10-09-2025 Politikk NTB - avatar NTB

Investor vil ha Høyre-sjokk – peker på Svenneby som ny leder

Erna Solberg har hovedansvaret for valgnederlaget, sier investor og tidligere Høyre-velger Anders Onarheim. Han vil at Ola Svenneby skal ta over stafettpinnen.

Les mer i RingeriksAvisa

Støre skal kontakte de andre partiene – vil ikke kommentere statsrådsspørsmål…

09-09-2025 Politikk NTB - avatar NTB

Støre skal kontakte de andre partiene – vil ikke kommentere statsrådsspørsmål

En trøtt, men glad statsminister møtte pressen tirsdag morgen etter mandagens valgseier. Han skal snakke med de andre partiene i tur og orden denne uka.

Les mer i RingeriksAvisa

Når ord blir svada

08-09-2025 Leder Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Når ord blir svada

(Leder) Det er stortingsvalg. Vanligvis hører det med å følge debatter på TV og radio for å få et klarere bilde av hva partiene vil. Men ærlig talt: jeg orker ikke...

Les mer i RingeriksAvisa

Tre unge kvinner døde i Hamar-brann og én fortsatt savnet: – Dypt tragisk

08-09-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Tre unge kvinner døde i Hamar-brann og én fortsatt savnet: – Dypt tragisk

Tre kvinner på 18 og 19 år er funnet omkommet etter brannen i Hamar. Ytterligere én jevnaldrende kvinne er savnet. – Dypt tragisk sak, sier politiet.

Les mer i RingeriksAvisa