×

Advarsel

JUser: :_load: Kan ikke laste bruker med id: 500
onsdag, 03 februar 2016 16:06

Delikat i sentrum

Skrevet av
Styreleder Tom Karlsen og eier Arne Vidar kan puste lettet ut Styreleder Tom Karlsen og eier Arne Vidar kan puste lettet ut Foto: Frank Tverran

Delikatesser i delikate omgivelser, er vår karakteristikk av den nye Vidar-butikken i Storgata i Hønefoss. Etter årelange tradisjoner for tilhold på Nordsiden, er butikken godt plassert nær Søndre Torg.

Et koselig gassbluss er det første som møter oss innenfor døra, noe som med en gang anslår den varme tonen. Dagen før åpningen står selvfølgelig svært mye fortsatt ugjort, og det er slik det skal være dagen før åpninger.

vidar2
Etter hvert som håndverkere rykket ut, rykket varer inn (Foto: Frank Tverran)

Ferske rundstykker
Her skal det bakes egne rundstykker som fast følge til salater og suppe. Dagens suppe kan du gjerne prøvesmake før du bestemmer deg for å kjøpe en liter eller to for å ta med hjem.

Middagsmeny
Butikken skal levere en middagsmeny til en fast pris. Og menyen varierer hele tiden. Antall porsjoner bestemmer du selv, enten det er tre eller 7. Du slipper unna standardpakkene hvor det alltid blir noe til overs. Her vil du få de klassiske menyene i tillegg til de mer luksuriøse.

En alltid like hyggelig og blid Arne Vidar pendlet mellom inviterte gjester og håndverkere som trengte en siste beskjed.

Torsdag 4. februar kl. 11.30 åpner dørene.

Andre saker å lese

Nå kan 6-åringer betale med Vipps i kiosken

30-04-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Nå kan 6-åringer betale med Vipps i kiosken

Vipps lar nå barn under 15 år betale til bedrifter og organisasjoner med Vippsnummer.

Les mer i RingeriksAvisa

Kjørte bil kraftig medisinert – dømt til fengsel og bot

30-04-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En kvinne i 40-årene fra Hønefoss er dømt til fengsel, bot og tap av førerrett etter å ha kjørt bil i sterkt medikamentpåvirket tilstand.

Les mer i RingeriksAvisa

Dømt for vold med spritflaske – fikk samfunnsstraff

30-04-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En mann i 30-årene fra Ringeriksregionen er dømt til samfunnsstraff etter å ha slått en annen mann i ansiktet med en spritflaske under en fest. Hendelsen førte til at fornærmede...

Les mer i RingeriksAvisa

– Katastrofalt å la Russland overta Krim

30-04-2025 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

– Katastrofalt å la Russland overta Krim

Anerkjennes Russlands annektering av Krim, vil det ifølge eksperter undergrave og endre den internasjonale orden som ble etablert etter andre verdenskrig.

Les mer i RingeriksAvisa