fredag, 13 mai 2022 15:48

Elisabeth Vik fra Hønefoss til årets Roskilde-festival

Skrevet av

- Det er veldig spesielt å se sitt eget navn på programmet for Roskildefestivalen, sier Elisabeth Vik.


- Det er jo litt som Mekka og Medina for musikere i Europa å komme seg dit, og allerede da jeg gikk på musikklinja var det Roskildefestivalen vi valfartet til for å høre god musikk. Det at jeg spiller norskspråklig musikk, med røtter i folkemusikk, gjør det enda mer spesielt, for det har altså ikke skjedd så mange ganger på de 50 årene Roskildefestivalen har eksistert. Vi kommer også snart til Hønefoss, avslutter Elisabeth.

 VÍÍK spiller på Rising-scenen søndag 26. juni kl. 15.30. For tiden bor Elisabeth i København.
Roskildes programsjef Anders Wahrén sier: - Det er på Rising-scenen man finner artistene som skal fylle de største scenene i fremtiden».

VÍÍK spilte akkurat på den store danske bransjefestivalen SPOT i Århus, og jobber for tiden i studio med innspilling av album.

Andre saker å lese

Når rutinesvikt blir til politisk moralsk panikk

06-02-2026 Leder Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Når rutinesvikt blir til politisk moralsk panikk

(LEDER) Det er mulig å mene to ting samtidig: Ja - rådhuset skal ha ryddige sikkerhetsrutiner, skriftlige avklaringer og klare grenser for hvem som får tilgang hvor. Og nei -...

Les mer i RingeriksAvisa

Økokrim åpner etterforskning mot Jagland

05-02-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Økokrim åpner etterforskning mot Jagland

Økokrim har besluttet å åpne etterforskning mot Thorbjørn Jagland for mistanker om grov korrupsjon etter opplysninger i Epstein-filene.

Les mer i RingeriksAvisa

Høiby forklarte overgreps-søk: – Gikk masse rykter

05-02-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Høiby forklarte overgreps-søk: – Gikk masse rykter

På tredje dag av straffesaken mot Marius Borg Høiby forklarte flere vitner seg om nachspielet på Skaugum i 2018. Selv ville Høiby også oppklare noe annet.

Les mer i RingeriksAvisa

Prinsesse Ingrid Alexandra ut mot pressen på Instagram

05-02-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Prinsesse Ingrid Alexandra ut mot pressen på Instagram

Prinsesse Ingrid Alexandra har lagt ut en tekst om personangrep fra mediene. «Når er det nok», spør hun på en lukket instagramkonto.

Les mer i RingeriksAvisa