onsdag, 29 september 2021 15:44

ByLab reklamerer for farlig nettside

Skrevet av
ByLab reklamerer for farlig nettside Skjermdump fra siden

I vinduet til ByLab i Fossveien henger en stor skjerm som reklamerer for det ene og det andre.

Sist vi gikk forbi, anbefalte de et nettsted som heter fosseparken.no. Men det skulle vise seg å ikke være helt enkelt. Er det amatører som har lagd denne nettsiden?

For opp kommer følgende melding:
"Skadelig nettsted blokkert.
Du forsøkte å få tilgang til https://fosseparken.no/
Dette er et kjent farlig nettsted. Vi anbefaler sterkt at du IKKE besøker denne siden.

Gå til Norton for å lære mer om nettfisking og Internett-sikkerhet."

Vi fikk opp en alternativ knapp, "Fortsett til nettstedet". Når vi klikket på denne, kom følgende tekst opp:

"Hvis du besøker dette nettstedet...

Isolasjonsmodus gir ekstra beskyttelse når du besøker risikable nettsteder som kan inneholde skadeprogrammer eller nettleserutnyttinger. Logg på NortonLifeLock-kontoen for å aktivere Isolasjonsmodus."

I stedet for å gå videre, valgte vi browseren Tor. Her kom vi inn på websiden. Ikke ett ord om hvem som står bak siden, ikke noe organisasjonsnummer, ikke noe GDPR-informasjon.

Høyst useriøst - spesielt at ByLaB, næringslivet og kommunen, ikke kvalitetssikrer slike ting. Men de har vel ikike kompetanse?

Andre saker å lese

18-åring arrestert i Hønefoss

07-09-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Natt til søndag måtte en 18-åring en tur til Drammen og politiets arrest. Han lagde bråk og var veldig beruset. Det ble opprettet sak hos politiet.

Les mer i RingeriksAvisa

Italiensk 15-åring gjort til helgen av paven

07-09-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Italiensk 15-åring gjort til helgen av paven

Titusenvis samlet seg i Vatikanet da den italienske tenåringen Carlo Acutis ble gjort til helgen av paven. Han døde av leukemi i 2006.

Les mer i RingeriksAvisa

Omsetning av eiendommer i Ringerike kommune i uke 36

06-09-2025 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Omsetning av eiendommer i Ringerike kommune i uke 36

Her er den siste ukens eiendomsoverdragelser i Ringerike kommune.

Les mer i RingeriksAvisa

Antatt død tysk mann funnet i live på sykehus etter trikkeulykken

05-09-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Antatt død tysk mann funnet i live på sykehus etter trikkeulykken

En tysk mann som var antatt omkommet i trikkeulykken i Lisboa, er likevel i live. Han ble identifisert på et sykehus.

Les mer i RingeriksAvisa