mandag, 07 september 2020 08:04

Sorgtung markering for kirkeasylanter

Skrevet av
Sorgtung markering for kirkeasylanter Dronefoto: Nitar AS/ Frank Tverran

Det ble på alle måter en tung stund for Hønefoss menighet og mange venner av familien som har vært i kirkeasyl i Hønefoss kirke de siste årene.

Rundt hundre mennesker hadde møtt fram søndag for å vise sin solidaritet med familien som har flyktet fra sitt hjemland. Alle hadde tent fakler.

Lagmannsretten har sagt sitt, og det skal mye til om familien ikke blir sendt hjem til Pakistan.

Etter musikk, appell ved prost Kristin Saxegaard og allsang, dannet de fremmøtte en ring rundt Hønefoss kirke. Her ble de stående i stillhet fram til kirkeklokkene begynte å ringe.

kirke2

Familiens venner dannet ring rundt Hønefoss kirke. (Dronefoto: Nitar AS/ Frank Tverran)

Andre saker å lese

Vil ha varsling når en voldelig elev starter på ny skole

16-06-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Vil ha varsling når en voldelig elev starter på ny skole

Regjeringen foreslår å endre loven om voldelige elever. De vil ha varsel om voldshistorikk eller bråk før eleven begynner på ny skole.

Les mer i RingeriksAvisa

Nå nærmer det seg badetemperaturer i sjøen

16-06-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Dagens beste badetemperatur i sjøen blir i Oslo med 17,1 grader. Det er mellom klokken 15 og 18, og ved samme tid blir det bølger på opp til 0,3 meter.

Les mer i RingeriksAvisa

Turistleie spanjoler bruker vannpistol i protest

16-06-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Turistleie spanjoler bruker vannpistol i protest

Spanjoler spruter ned turister med vannpistoler for å protestere mot masseturismen i landet, som de mener driver opp leieprisene.

Les mer i RingeriksAvisa

Person pågrepet etter knivstikking i Jevnaker

15-06-2025 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

To personer skal ifølge politiet ha slåss med en kniv i Jevnaker. En person er pågrepet og ingen er alvorlig skadet.

Les mer i RingeriksAvisa