mandag, 18 mai 2015 19:10

Full alarm i Steinsfjorden

Skrevet av
Havaristen taues i land av politiet Havaristen taues i land av politiet Foto: Rasmus Lindberg

Det gikk full alarm i Steinsfjorden mandag kveld etter at en halvt synkende plastbåt ble funnet drivende.

havaristen på land
Redningsmannskaper innerst i Åsa (Foto: Rasmus Lindberg)

Ingen personer ble observert i vannet og luftambulansen bisto med søk. Det var med andre ord fullt pådrag fra samtlige nødetater.

Gutten som eide båten ble funnet og etter hvert ble det fastslått at det kun dreide seg om en drivende båt og søket ble avsluttet.

Båteieren forklarer seg for politiet
Gutten (med ryggen til) forklarer seg for politiet. (Foto: Rasmus LIndberg)

politi og redningshelikopter
To helikoptre var på jobb (Foto: Rasmus Lindberg)

Sist redigert tirsdag, 19 mai 2015 11:20

Andre saker å lese

Ny partner inn i Advokatfirmaet Buttingsrud DA

25-02-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Advokatfirmaet Buttingsrud DA på Hvervenmoen har fått ny deltaker. Ifølge registrerte endringer i Foretaksregisteret datert 24.02.2026 er Advokat Guro Trillhus tatt opp som partner i selskapet.

Les mer i RingeriksAvisa

Thorbjørn Jagland innlagt på sykehus

24-02-2026 Politikk Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Thorbjørn Jagland innlagt på sykehus

Tidligere statsminister Thorbjørn Jagland ble for en uke siden innlagt på sykehus. Presset i forbindelse med Epstein-avsløringene kan ha blitt for stort. Du kan lese hele saken hos iNyheter

Les mer i RingeriksAvisa

Haukland sier hun tryglet kronprinsparet: – Ser dere ikke at han trenger hjelp?…

24-02-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Haukland sier hun tryglet kronprinsparet: – Ser dere ikke at han trenger hjelp?

Nora Haukland sier Marius Borg Høiby hadde det vanskelig i tiden etter at det ble slutt mellom dem. På et tidspunkt skal hun ha bønnfalt kronprinsparet om hjelp.

Les mer i RingeriksAvisa

Lydopptak av brølende Høiby spilt av i retten

24-02-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Lydopptak av brølende Høiby spilt av i retten

– Han slo meg så jeg falt i bakken, sa Nora Haukland om en angivelig voldsepisode med Marius Borg Høiby. Etterpå ble et gripende lydopptak spilt av i retten.

Les mer i RingeriksAvisa