mandag, 12 oktober 2015 21:25

Åstedundersøkelser innledet

Skrevet av
Politiet har sperret av området med plastbånd Politiet har sperret av området med plastbånd Dronefoto: NITAR/Frank Tverran

Mandag innledet kriminalteknikerne sitt arbeide i forbindelse med brannen, som natt til søndag krevde to menneskeliv ved Hønen syd for Hønefoss.

De to omkomne ble samme natt kjørt til Oslo for obduksjon. Navnene på de to vil ikke bli offentliggjort før obduksjonen er gjennomført. Brannåsaken er foreløpig ikke kjent.

brannsted honen 2
Huset ligger ensom til i nordenden av frukthagen (Dronefoto: NITAR/Frank Tverran)

Andre saker å lese

Gangvei stenges

04-03-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Det skal legges vannledning til Vesterntangen og i elva ved siden av Overmannsund bro.

Les mer i RingeriksAvisa

Samferdselsministeren etter Bane Nor-møte: Jeg var svært tydelig

04-03-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Samferdselsministeren etter Bane Nor-møte: Jeg var svært tydelig

Samferdselsminister Jon-Ivar Nygård sier han sendte Bane Nor hjem med en ryddejobb etter at det tirsdag ble skapte usikkerhet om viktige jernbaneprosjekter.

Les mer i RingeriksAvisa

Kampfiksing avdekket gjennom globale spilldata

03-03-2026 Nyheter Jan Erik Johansen - avatar Jan Erik Johansen

Kampfiksing avdekket gjennom globale spilldata

To spillere i KFUM-Kameratene Oslo er siktet i en pågående kampfiksingssak som etterforskes av politiet.

Les mer i RingeriksAvisa

Nye angrep og motangrep i natt: Trump advarer om lengre krig mot Iran

03-03-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Nye angrep og motangrep i natt: Trump advarer om lengre krig mot Iran

Krigen mot Iran kan vare i mer enn en måned, sa Trump i natt. Samtidig ba USA alle amerikanere forlate flere land i Midtøsten.

Les mer i RingeriksAvisa