torsdag, 24 oktober 2019 09:20

Mannegruppa Ottars Facebook-gruppe stengt

Skrevet av
Mannegruppa Ottars Facebook-gruppe er stengt. Mannegruppa Ottars Facebook-gruppe er stengt. Foto: AP / NTB scanpix

Den omstridte Facebook-gruppen til Mannegruppa Ottar er lagt ned. Gruppas leder reagerer.

Nedleggelsen er permanent, skriver VG.

– Hele gruppa er stengt uten forvarsel. Jeg synes det er synd, vi har hatt et mye strengere regelsett som vi har fulgt de siste par årene. Det er ingenting som postes her, som ikke kunne vært vist på storskjerm i lunsjen, sier leder Kay Eriksen.

Eriksen sier gruppas administratorer allerede er i gang med å starte en ny gruppe, men tilføyer at det vil ta tid før de kan nå de 72.000 medlemmene de hadde fram til torsdag.

Den lukkede Facebook-gruppa har de siste årene gjentatte ganger fått flengende kritikk, blant annet for kjønnsdiskriminerende og rasistiske kommentarer. Vitser i gruppen om både voldtekt og 22. juli har også skapt overskrifter.

Andre saker å lese

Benterudgata 10 solgt for 8,1 millioner

19-09-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Benterudgata 10 solgt for 8,1 millioner

Salget av Benterudgata 10 for 8,1 millioner kroner har den høyeste registrerte kjøpesummen i ukens oversikt. Tanberglia 8 følger med en kjøpesum på 6,1 millioner kroner.

Les mer i RingeriksAvisa

Hønefoss-mann står bak årets cruisehavn

18-09-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Hønefoss-mann står bak årets cruisehavn

Skjolden Cruise Port er kåret til «Port of the Year» under den internasjonale Seatrade Cruise Awards 2026. Bak den privateide cruisehavnen innerst i Sognefjorden står Røysi-konsernet og Hønefoss-bosatte Oddvar Røysi.

Les mer i RingeriksAvisa

Kristin blant de 5 bispenominerte

18-09-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Kristin blant de 5 bispenominerte

Fem kandidater er nominert til ny biskop i Tunsberg bispedømme. Blant dem finner vi et kjent navn for Ringeriks-regionen: Kristin Moen Saxegaard, som tidligere var prost i Hønefoss.

Les mer i RingeriksAvisa

Sp og Høyres drivstoffkrangel fortsetter: – Har feilanalysert energimarkedet

18-09-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Sp og Høyres drivstoffkrangel fortsetter: – Har feilanalysert energimarkedet

Trygve Slagsvold Vedum angriper Høyre og anklager partiet for å ha snudd om drivstoffavgifter midt i en priskrise. Høyre kaller Sp-lederens utspill politisk teater.

Les mer i RingeriksAvisa