torsdag, 10 september 2015 12:21

Bra for byen

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Haakon Tronrud overtar Haakon Tronrud overtar Foto: NITAR/Frank Tverran

(Leder) Det er en svært positiv nyhet for utviklingen av Hønefoss sentrum at Haakon Tronrud nå overtar eiendommen som ligger mellom det gamle kraftverket og fossen.

At Haakon Tronrud nå sikrer seg denne eiendommen, kom ikke uventet. Eiendommen har lenge vært driftet på en slik måte at en har posisjonert seg for et salg.

Oddvar Røysi har i lang tid solgt seg ned som eiendomsbesitter i Hønefoss. At dette sentrale området nå overtas av en som både har finansielle muskler og interesse for å utvikle Hønefoss sentrum, er svært positivt.

Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.

Andre saker å lese

Jevnakermann dømt for råkjøring

08-05-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En mann fra Jevnaker er dømt til samfunnsstraff og tap av førerretten etter å ha kjørt betydelig over fartsgrensen på E16 ved Storetjern i Jevnaker. Rettsmøtet ble holdt i Ringerike...

Les mer i RingeriksAvisa

Borgerlig flertall i ny måling

08-05-2025 Politikk NTB - avatar NTB

Borgerlig flertall i ny måling

Fremskrittspartiet øker og Venstre kommer over sperregrensen, mens Høyre taper velgere i en ny måling. Likevel viser den et borgerlig flertall.

Les mer i RingeriksAvisa

Rolf Løvland har sitt eget tippelag som vedder om Eurovision

08-05-2025 Musikk NTB - avatar NTB

Rolf Løvland har sitt eget tippelag som vedder om Eurovision

Rolf Løvland røper at han ser på Eurovision-sendingene – og er med i et «tippelag» som vedder om hvordan det vil gå.

Les mer i RingeriksAvisa

Nye angrep mellom India og Pakistan – drone skal være skutt ned ved militærbase…

08-05-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Nye angrep mellom India og Pakistan – drone skal være skutt ned ved militærbase

Indiske og pakistanske soldater har utvekslet ild gjennom natten langs kontrollinjen i Kashmir, og det er hørt en eksplosjon i Pakistans nest største by, Lahore.

Les mer i RingeriksAvisa