søndag, 17 mars 2019 13:15

Oversendelse av reguleringsplanen er utsatt

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Prosjektdirektør i Fellesprosjektet, Morten Klokkersveen Prosjektdirektør i Fellesprosjektet, Morten Klokkersveen Foto: Bane Nor

Etter fremdriftsplanen skulle Fellesprosjektet Ringeriksbanen og E16 overlevere endelig forslag til reguleringsplan til Kommunal- og moderniseringsdepartementet i mars. Overleveringen er nå utsatt, og vil skje før utgangen av april.

- Vi har et sterkt kostnadsfokus og ser oss nødt til å bruke mer tid på endelig kvalitetssikring og forankring av kostnader. Det at vi bruker mer tid på dette nå mener vi vil styrke planen før den skal behandles i departementet, forteller Morten Klokkersveen, prosjektdirektør i Fellesprosjektet.

Ingen dramatikk

Selv om oversendelsen er utsatt er står byggestart fast.

- Denne forsinkelsen vil ikke påvirke byggestart, som i henhold til Nasjonal transportplan er 2021/2022, sier Klokkersveen.

Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Andre saker å lese

Skjermen bort fra småskolen – kan bli utvidet til å gjelde eldre elever også…

21-04-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Skjermen bort fra småskolen – kan bli utvidet til å gjelde eldre elever også

De gamle datarommene bør tilbake i skolen, ifølge kunnskapsminister Kari Nessa Nordtun (Ap). Hun vil stramme inn på skjermbruk også for femte til tiende trinn.

Les mer i RingeriksAvisa

Arvestrid i Ringerike: Dom kjenner millionoverføring ugyldig

20-04-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Arvestrid i Ringerike: Dom kjenner millionoverføring ugyldig

En familiekonflikt i Ringerike og Hallingdal tingrett endte med at en eiendom i Spania, verdt flere millioner kroner, må tilbakeføres til dødsboet. Retten slår fast at overføringen til to av...

Les mer i RingeriksAvisa

Brudd i meklingen – Nå blir det streik i hotell- og restaurantnæringen

19-04-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Brudd i meklingen – Nå blir det streik i hotell- og restaurantnæringen

Både Fellesforbundet og Parat har brutt meklingen med NHO Reiseliv. Fra klokken 12 går 1922 ansatte i hotell- og restaurantbransjen ut til streik.

Les mer i RingeriksAvisa

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - midten av april preges av solide boligsalg

18-04-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - midten av april preges av solide boligsalg

Flere boliger har skiftet eier i Ringerike midt i april. De største salgene ligger godt over fire millioner kroner, med Hillehaugveien 16 på topp i denne oversikten.

Les mer i RingeriksAvisa