søndag, 17 mars 2019 13:15

Oversendelse av reguleringsplanen er utsatt

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Prosjektdirektør i Fellesprosjektet, Morten Klokkersveen Prosjektdirektør i Fellesprosjektet, Morten Klokkersveen Foto: Bane Nor

Etter fremdriftsplanen skulle Fellesprosjektet Ringeriksbanen og E16 overlevere endelig forslag til reguleringsplan til Kommunal- og moderniseringsdepartementet i mars. Overleveringen er nå utsatt, og vil skje før utgangen av april.

- Vi har et sterkt kostnadsfokus og ser oss nødt til å bruke mer tid på endelig kvalitetssikring og forankring av kostnader. Det at vi bruker mer tid på dette nå mener vi vil styrke planen før den skal behandles i departementet, forteller Morten Klokkersveen, prosjektdirektør i Fellesprosjektet.

Ingen dramatikk

Selv om oversendelsen er utsatt er står byggestart fast.

- Denne forsinkelsen vil ikke påvirke byggestart, som i henhold til Nasjonal transportplan er 2021/2022, sier Klokkersveen.

Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Andre saker å lese

Kjedekollisjon på E18 i Sandvika – veien delvis stengt

14-09-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Flere biler er mandag morgen involvert i en trafikkulykke på E18 i Sandvika i retning Oslo.

Les mer i RingeriksAvisa

Kraftig resultatløft for Tronrud Engineering

13-09-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Kraftig resultatløft for Tronrud Engineering

Tronrud Engineering la et krevende 2024 bak seg og fikk et kraftig økonomisk oppsving i 2025. Konsernet økte inntektene med mer enn 160 millioner kroner og gikk fra underskudd til...

Les mer i RingeriksAvisa

Regjeringen ber Meta beskytte norske barn og unge

12-09-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Regjeringen ber Meta beskytte norske barn og unge

I et brev til Meta uttrykker regjeringen «klare forventninger» om at teknologigiganten innfører sterkere vern for å beskytte barn og unge i Norge.

Les mer i RingeriksAvisa

Hønengata 5 solgt for fem millioner

12-09-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Hønengata 5 solgt for fem millioner

Salget av Hønengata 5 for 5 millioner kroner er den høyeste registrerte kjøpesummen i ukens oversikt. Flere av eiendommene er omsatt for rundt 4 millioner kroner.

Les mer i RingeriksAvisa