torsdag, 23 august 2018 07:45

Hallforsinkelser i Schjongslunden, men Panthers får disp

Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Ringerike Panthers er klar for spill i eliteserien for første gang. Ringerike Panthers er klar for spill i eliteserien for første gang. Foto: Terje Pedersen / NTB scanpix

Ringerike Panthers debuterer i eliteserien i høst, men lagets ishockeyhall blir ikke ferdig oppgradert til sesongstart.

– De vil få dispensasjon for spill med de tiltak de nå skal gjennomføre. Vi er kjent med at ikke alle ønskelige tiltak blir gjennomført i år, sier generalsekretær Ottar Eide i Norges Ishockeyforbund til Ringerikes Blad.

En rekke utbedringer må på plass før Schjongshallen tilfredsstiller kravene i eliteserien, men laget slipper å starte sesongen med en lang rekke bortekamper.

Ifølge Ringerike kommune må hallen oppgraderes for knappe 8 millioner kroner. Bedre inneklima (5,6 mill. kr) og utvidet tribunekapasitet (1,3 mill. kr) er de største utgiftspostene.

Sist sesong hadde Ringerike Panthers en tilskuerkapasitet på 1550. Nå må man ha plass til minst 2000 tilskuere, hvorav 1000 sitteplasser.

– Det er ikke snakk om at vi ikke får spille i vår egen arena. Men at det blir en beklagelig forsinkelse er nokså åpenbart, sier Tor Frithjov Nerby i Ringerike Panthers til lokalavisen.

Panthers debuterer i ishockeyens eliteserie borte mot Frisk Asker 8. september. Første hjemmekamp står på programmet 13. september. Da kommer Sparta Sarpsborg på besøk.

Sist redigert torsdag, 23 august 2018 07:47

Andre saker å lese

Slagsmål utenfor rådhuset i Hønefoss

03-09-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Politiet rykket ut til rådhuset i Hønefoss ved 14.50-tiden torsdag ettermiddag etter meldinger om slagsmål.

Les mer i RingeriksAvisa

Innbyttermål holdt liv i Vålerengas gullhåp: – En trå kamp

03-09-2025 Sport NTB - avatar NTB

Innbyttermål holdt liv i Vålerengas gullhåp: – En trå kamp

Hønefossjentene ga ikke noe gratis. Vålerenga måtte slite for å redde 3 poeng onsdag.

Les mer i RingeriksAvisa

Sterk boligprisvekst i august – opp 1,7 prosent

03-09-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Sterk boligprisvekst i august – opp 1,7 prosent

August var en god måned for boligselgere. Etter et prisfall i juli peker pilene igjen oppover på landsgjennomsnittet for boligprisene.

Les mer i RingeriksAvisa

TOP-5 antrekk for offentlige møter

01-09-2025 Nyheter Jan Erik Johansen - avatar Jan Erik Johansen

TOP-5 antrekk for offentlige møter

Når man skal delta på et offentlig møte, enten det er et formelt arbeidsmøte, en konferanse eller en sosial sammenkomst, spiller antrekket en avgjørende rolle. I Norge er det en...

Les mer i RingeriksAvisa