torsdag, 19 juli 2018 07:55

Svenske tiltalt for grov vold etter VM-tap

Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

En svensk mann i 30-årene er tiltalt for grov vold etter at han, ifølge politiet, fikk raseriutbrudd da Tyskland scoret mot Sverige i fotball-VM.

Voldshendelsen skjedde på en uteservering tilhørende en restaurant i Oslo sentrum som viste kampen lørdag 23. juni, ifølge tiltalen.

Svensken skal ha blitt forbannet da Toni Kroos scoret Tysklands 2-1-mål på frispark fem minutter på overtid. Politiet mener raseriet har gått utover en annen mann, som ble påført kutt i pannen og hevelser da tiltalte slo ham flere ganger i ansiktet med knyttet neve.

Sverige tok seg omsider videre fra sin VM-gruppe, mens Tyskland røk ut. Først da de møtte England i kvartfinalen, var VM over også for Sverige.

Den tiltalte mannen i slutten av 30-årene må møte i Oslo tingrett i slutten av oktober.

Sist redigert torsdag, 19 juli 2018 07:58

Andre saker å lese

Vil ha varsling når en voldelig elev starter på ny skole

16-06-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Vil ha varsling når en voldelig elev starter på ny skole

Regjeringen foreslår å endre loven om voldelige elever. De vil ha varsel om voldshistorikk eller bråk før eleven begynner på ny skole.

Les mer i RingeriksAvisa

Nå nærmer det seg badetemperaturer i sjøen

16-06-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Dagens beste badetemperatur i sjøen blir i Oslo med 17,1 grader. Det er mellom klokken 15 og 18, og ved samme tid blir det bølger på opp til 0,3 meter.

Les mer i RingeriksAvisa

Turistleie spanjoler bruker vannpistol i protest

16-06-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Turistleie spanjoler bruker vannpistol i protest

Spanjoler spruter ned turister med vannpistoler for å protestere mot masseturismen i landet, som de mener driver opp leieprisene.

Les mer i RingeriksAvisa

Person pågrepet etter knivstikking i Jevnaker

15-06-2025 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

To personer skal ifølge politiet ha slåss med en kniv i Jevnaker. En person er pågrepet og ingen er alvorlig skadet.

Les mer i RingeriksAvisa