torsdag, 19 juli 2018 07:55

Svenske tiltalt for grov vold etter VM-tap

Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

En svensk mann i 30-årene er tiltalt for grov vold etter at han, ifølge politiet, fikk raseriutbrudd da Tyskland scoret mot Sverige i fotball-VM.

Voldshendelsen skjedde på en uteservering tilhørende en restaurant i Oslo sentrum som viste kampen lørdag 23. juni, ifølge tiltalen.

Svensken skal ha blitt forbannet da Toni Kroos scoret Tysklands 2-1-mål på frispark fem minutter på overtid. Politiet mener raseriet har gått utover en annen mann, som ble påført kutt i pannen og hevelser da tiltalte slo ham flere ganger i ansiktet med knyttet neve.

Sverige tok seg omsider videre fra sin VM-gruppe, mens Tyskland røk ut. Først da de møtte England i kvartfinalen, var VM over også for Sverige.

Den tiltalte mannen i slutten av 30-årene må møte i Oslo tingrett i slutten av oktober.

Sist redigert torsdag, 19 juli 2018 07:58

Andre saker å lese

Eiendomsoverdragelser i Ringerike kommune i uke 12 - 2026

21-03-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Eiendomsoverdragelser i Ringerike kommune i uke 12 - 2026

Her kommer den siste ukens eiendomsoverdragelser i Ringerike kommune.

Les mer i RingeriksAvisa

Mette-Marit sier hun ikke husker Epstein-googling: – Visste ikke at han var en o…

20-03-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Mette-Marit sier hun ikke husker Epstein-googling: – Visste ikke at han var en overgriper

Kronprinsesse Mette-Marit sier at hun ble manipulert og lurt av Jeffrey Epstein, men avviser at hun visste at han var en seksualforbryter og overgriper.

Les mer i RingeriksAvisa

Gir nytt liv til brukte møbler – Ringerike kommune vil donere til frivilligheten…

19-03-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Gir nytt liv til brukte møbler – Ringerike kommune vil donere til frivilligheten

Ringerike kommune tar nå et nytt steg i arbeidet med miljø og bærekraft. Nye retningslinjer for ombruk gjør at møbler og annet utstyr som kommunen ikke lenger har behov for...

Les mer i RingeriksAvisa

E6 stengt ved Sel i Gudbrandsdalen på grunn av steinskred

19-03-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Et steinskred gjør at E6 er stengt ved Rosten nord for Sel i Gudbrandsdalen. Veien blir stengt til torsdag, og omkjøring er via Østerdalen.

Les mer i RingeriksAvisa