søndag, 18 mars 2018 19:46

Hockeyresultatet som forventet

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Narvik har vi slått tidligere! Narvik har vi slått tidligere! Arkivfoto: Frank Tverran

Det var forventet at nest siste runde i GET-kvaliken skulle gi Narvik 3 poeng og Ringerike 0. Men veien dit var høyst uventet.

Etter å ha ligget under 3-0 mot Stjernen etter første periode, scorte Ringerike 5 ganger i andre periode og før siste periode skulle begynne, sto det 4-5 på tavla. Dette hadde nok ingen drømt om da de lå under 3-0.

Men Stjernen hadde knekt koden til Panthers-keeper Lindbom og nesten alt som traff fra litt avstand i øverste venstre krysset gikk rett inn. Dermed endte matchen  7-5.

Narvik slo Kongsvinger 0-5.

Etter dette er poengstillingen slik:

Stjernen 15 poeng
Narvik 8 poeng
Ringerike 7 poeng
Kongsvinger 0 poeng

Da blir det hele avgjort i Schjongshallen torsdag den 22.mars kl 18.30. Ringerike behøver bare å spille tre perioder lik dagens midtperiode, så er det hele i GET-boksen. Men i hockey er ingenting avgjort på forhånd. Aldri. Så møt opp for en fantastisk opplevelse. Skal du se EN hockeymatch i ditt liv, så må det bli denne!

Sist redigert søndag, 18 mars 2018 19:52
Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Andre saker å lese

Storbrann i Øksfjord i Finnmark – hele bygda evakueres

26-03-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Storbrann i Øksfjord i Finnmark – hele bygda evakueres

Det brenner i en bensinstasjon i Øksfjord i Loppa kommune i Finnmark. Det er opprettet en sikkerhetssone på en kilometer rundt brannstedet, og hele bygda blir evakuert.

Les mer i RingeriksAvisa

Trafikkuhell mellom bilist og syklist i Osloveien

26-03-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En mindreårig syklist ble lettere skadd i et trafikkuhell i Osloveien torsdag morgen. Ifølge politiet tyder mye på at syklisten syklet inn i en bil. Nødetater rykket ut til stedet...

Les mer i RingeriksAvisa

Endelig: Harry Hole på Netflix

26-03-2026 Film NTB - avatar NTB

Endelig: Harry Hole på Netflix

Ellen Helinder er den «Exit»-kjente svensken nå er aktuell som krimetterforsker og identifikasjonsekspert Beate Lønn i «Harry Hole»-serien.

Les mer i RingeriksAvisa

Nato-sjefens støtte til krigen mot Iran vekker misnøye

26-03-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Nato-sjefens støtte til krigen mot Iran vekker misnøye

Natos generalsekretær Mark Rutte kaller Iran en eksistensiell trussel og kaller USAs angrepskrig nødvendig. Norge kaller krigen et brudd på folkeretten.

Les mer i RingeriksAvisa