fredag, 09 mars 2018 10:41

Stjernesmell for Panthers

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Stjernesmell for Panthers Foto: Frank Tverran

Andre runde i GET-kvaliken endte med tap for hjemmelaget da Stjernen gjestet Hønefoss torsdag kveld.

Da sirenen gikk etter tre, sto det 1-6 på tavla. Det var Robin Bjørnstad som - assistert av Andresen og Fuglesang - fikk inn trøstemålet drøye fire minutter før slutt.

Ringerike Panthers hadde en meget god første periode med mange sjanser som dessverre ikke ble omsatt i scoringer. Så fikk de etter 5 minutter en baklengs. Men det var først i andre periode at Stjernen fikk vist fram hvor effektive det går an å være på GET-nivå. Her banket de inn 4 scoringer og vi skjønte allerede da at alle poengene skulle bli med hjem til Fredrikstad.

Siste periode endte 1-1 og det endelige resultatet ble 1-6.

Det ble ingen fridag for Stjerne-keeper Johansen. Ringerike var stadig frampå og gjorde seg fortjent til applaus fra publikum mer enn en gang. Det er små marginer i hockey og Ringerike manglet ørlite av den samme flyten vi så da de slo Kongsvinger søndagen før.

Stjernen har nå 6 poeng, Narvik og Ringerike 3 og Kongsvinger 0.

Søndag reiser Ringerike Panthers til Narvik. Ringerike har slått Narvik 4 ganger på rad. Får vi den femte?

{gallery}kvalik{/gallery}

Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Andre saker å lese

Guardiola gir seg som Manchester City-manager

19-05-2026 Sport NTB - avatar NTB

Guardiola gir seg som Manchester City-manager

Pep Guardiola kommer til å gå av som Manchester City-manager til helgen etter ti år i klubben, melder flere medier.

Les mer i RingeriksAvisa

Lokfører slo alarm – tyveri ved jernbanelinje på Ringerike

19-05-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En person skal ha tatt seg inn på et anleggsområde ved Langevatnet på Ringerike og stjålet kabler og utstyr mandag kveld.

Les mer i RingeriksAvisa

Fyllekjørte i Hønefoss

19-05-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Ved 3.30-tiden tirsdag morgen, ble en kvinne i 40-årene stanset av en politipatrulje i Hønefoss sentrum. Det ble tatt nødvendige prøver av kvinnen og det ble opprettet sak hos politiet.

Les mer i RingeriksAvisa

Enklere å søke om støtte til begravelser

19-05-2026 Nyheter Pressemelding - avatar Pressemelding

Enklere å søke om støtte til begravelser

Hvert år søker opptil 6 000 pårørende om støtte til begravelser. Skatteetaten og Nav har nå gjort det enklere å søke om statlig støtte, og langt raskere å få svar.

Les mer i RingeriksAvisa