søndag, 11 mars 2018 20:14

Slumset bort 2 poeng i Narvik

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Trener Martin Boork greide ikke å få laget til å fullføre i Nordkraft arena Trener Martin Boork greide ikke å få laget til å fullføre i Nordkraft arena Foto: Frank Tverran

Etter en sterk åpning hvor vi endelig fikk se Engesveen score igjen, åpnet Ringerike ballet i Nordkraft Arena.

Da Fosse la på til 0-2 midt i andre periode, begynte vi å lukte på en 3-poenger. Selv da Byrkjeland reduserte til 1-2 få sekunder før midtperioden sluttet, hadde vi godt håp om en seier. For Ringerike spilte vesentlig bedre enn Narvik gjennom hele matchen.

Men da Niskakangas fikkk utligne i noe som mest lignet løpet i en straffe, dalte håpet mange hakk.

I spilleforlengelsen lot ikke Narvik seg be to ganger og Santanen trengte bare 26 sekunder for å avgjøre matchen til Narviks fordel.

Skal vi være ærlig, hadde vi ikke forventet at Rigerike skulle få med seg poeng i det hele tatt fra Narvik. Men med en slik knallåpning ble det en stor nedtur å bare få med seg ett poeng. Så får vi se hvor viktig dette poenget vil bli.

Stjernen fikk med seg alle 3 poengene fra Kongsvinger. Etter dette leder Stjernen med 9 poeng, Narvik har 5, Ringerike 4 og Kongsvinger 0.

Førskommende torsdag skal Ringerike til Kongsvinger og Stjernen reiser til Narvik.

nordkraft arena
Nordkraft Arena (Foto: Frank Tverran)

Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Andre saker å lese

Mann pågrepet med machete på Karl Johan

24-01-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En 28 år gammel mann bosatt i Asker ble natt til lørdag pågrepet på Karl Johans gate i Oslo etter å ha opptrådt aggressivt og vært i besittelse av en...

Les mer i RingeriksAvisa

Velkommen til bursdagskonsert!

23-01-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Velkommen til bursdagskonsert!

Ikke bare går han av med pensjon og takker for seg som kantor i Ringerike prosti – han inviterer også raust til sin egen 70-års bursdagskonsert.

Les mer i RingeriksAvisa

Mann fraranet bilen sin i Mjøndalen av to gjerningsmenn

23-01-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En mann ble torsdag kveld utsatt for vold og fraranet bilen sin i Mjøndalen av to personer. Politiet leter etter ranerne med store ressurser.

Les mer i RingeriksAvisa

Siktet for to promillekjøringer

23-01-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Siktet for to promillekjøringer

Politiet bekrefter at tidligere statsråd Sandra Borch (Sp) er siktet for to tilfeller av promillekjøring i oktober i fjor.

Les mer i RingeriksAvisa