mandag, 27 juli 2015 15:04

Hønefossinger seriøse ved valg av partner

Skrevet av
Sex er ikke viktigst i Hønefoss Sex er ikke viktigst i Hønefoss Foto: Frank Tverran

Mens folk som bor i Horten, Molde og Gjøvik er mest opptatt av sex i et forhold, legger hønefossingene vekt på andre ting.

EliteSingles nyeste undersøkelse viser at sex er mest viktig for single i Horten, Molde og Gjøvik. Så følger Norges største byer i topp-10-listen. Blant stedene med minst pasjonerte beboere dominerer derimot Sør-Østlandet påfallende.

EliteSingles kikket på anonyme opplysninger som medlemmene oppgir når de registrerer seg i deres nettdatingtjeneste. Medlemmene svarer på en rekke spørsmål om romantikk, sex og lidenskap. Slik kunne de se hvor i landet det bor flest single med stort erotisk begjær. I byene som havnet nederst på listen er folk tilsynelatende ute etter mere enn bare sex.

Her er sex viktigst:

1.  Horten

2.  Molde

3.  Gjøvik

4.  Trondheim

5.  Oslo

6.  Ålesund

7.  Stavanger

8.  Tromsø

9.  Bergen

10. Hamar

Her bor de som har andre ting enn sex på topp:

1.  Kongsberg

2.  Jessheim

3.  Lillestrøm

4.  Kristiansund

5.  Skien

6.  Fredrikstad

7.  Hønefoss

8.  Sarpsborg

9.  Lillehammer

10. Arendal

Andre saker å lese

Benterudgata 10 solgt for 8,1 millioner

19-09-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Benterudgata 10 solgt for 8,1 millioner

Salget av Benterudgata 10 for 8,1 millioner kroner har den høyeste registrerte kjøpesummen i ukens oversikt. Tanberglia 8 følger med en kjøpesum på 6,1 millioner kroner.

Les mer i RingeriksAvisa

Hønefoss-mann står bak årets cruisehavn

18-09-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Hønefoss-mann står bak årets cruisehavn

Skjolden Cruise Port er kåret til «Port of the Year» under den internasjonale Seatrade Cruise Awards 2026. Bak den privateide cruisehavnen innerst i Sognefjorden står Røysi-konsernet og Hønefoss-bosatte Oddvar Røysi.

Les mer i RingeriksAvisa

Kristin blant de 5 bispenominerte

18-09-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Kristin blant de 5 bispenominerte

Fem kandidater er nominert til ny biskop i Tunsberg bispedømme. Blant dem finner vi et kjent navn for Ringeriks-regionen: Kristin Moen Saxegaard, som tidligere var prost i Hønefoss.

Les mer i RingeriksAvisa

Sp og Høyres drivstoffkrangel fortsetter: – Har feilanalysert energimarkedet

18-09-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Sp og Høyres drivstoffkrangel fortsetter: – Har feilanalysert energimarkedet

Trygve Slagsvold Vedum angriper Høyre og anklager partiet for å ha snudd om drivstoffavgifter midt i en priskrise. Høyre kaller Sp-lederens utspill politisk teater.

Les mer i RingeriksAvisa