tirsdag, 29 august 2017 10:07

Det største loppemarkedet

Skrevet av
Fra fjorårets loppestart Fra fjorårets loppestart Foto: Rasmus Lindberg

Hvis du bare skal på ett loppemarked i år, kan vi trygt anbefale dette. I 25 år har Vang skoles musikkorps arrangert loppemarked.

- Målet er ikke bare å være det største loppemarkedet på Ringerike, men også å slå fjorårets fantastiske omsetning, hvor overskuddet går til dyktige musikanter. I fjor nådde vi en omsetning på 311.000,- i nesten for flott og varmt vær, et tall vi skal slå i år. Vi har også som målsetning å gjennomføre distriktets mest ryddige, ordnede og miljøvennlige loppemarked, sier loppegeneral Trygve Jacobsen.

Jacobsen, som i år forsøker å fylle mangeårige loppegeneral Ole Petter Løbben sine sko, ønsker å få fram at dette er en gigantisk dugnad, som starter med planlegging tidlig på året, hvor "loppelåven" på Norderhov åpner i slutten av mai, og stenger i august når de ca 500 kvm er fylt opp.

Tor Eid, korpsets dirigent og primus motor, kan fortelle at ryddighet, orden og profesjonalitet alltid har vært loppemarkedets varemerke.

Tidligere "general" Løbben, nå en viktig bidragsyter i planleggingen, vil gjerne få trekke frem de gode parkeringsmulighetene, den lette tilgjengeligheten, stor og god plass til loppene, som et stort fortrinn, og en av årsakene til den folkefesten dette har blitt.

Det blir posesalg både lørdag og søndag. Det kan også nevnes at det  er det bankterminal med mulighet til å ta ut kontanter, og naturligvis VIPPS.
 
For å gjøre loppemarkedet mest mulig grønt og miljøvennlig, vil det som er igjen etter loppemarkedet bli sortert  i forskjellige containere og i tilhengere som korpsforeldre stiller til disposisjon. Hønefoss Sportsklubb og Fontenehuset  henter klær slik at de får inntektene av disse, og de videresender tekstilene til vanskeligstilte i andre deler av verden. Jacobsen håper også at andre frivillige organisasjoner i år, som ifjor, kommer ved stengetid søndag og samler inn til sine veldedige formål. Vinn vinn for alle!

Åpningstider er lørdag 10-16 og søndag 12-16.

Sist redigert tirsdag, 29 august 2017 16:16

Andre saker å lese

To personer pågrepet etter flere ran på Tøyen natt til lørdag

03-05-2025 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

To personer er pågrepet etter en serie ran på Tøyen natt til lørdag. Politiet brukte både drone og hundepatruljer i søket etter ransmennene.

Les mer i RingeriksAvisa

Person til sykehus etter eksplosjon i pølsefabrikk

03-05-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En person er påført brannskader og fire personer er evakuert fra et nabohus etter en eksplosjon og en brann i et næringsbygg på Torp i Fredrikstad.

Les mer i RingeriksAvisa

Jørn Eggum sykmeldt – står over LO-kongressen

02-05-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Jørn Eggum sykmeldt – står over LO-kongressen

Fellesforbundets leder Jørn Eggum er sykmeldt. Han har denne uken stått i en storm etter at det kom fram at han har hatt et intimt forhold til en tillitsvalgt.

Les mer i RingeriksAvisa

13-åring kritisk skadet etter batterieksplosjon i hytte på Vinstra

02-05-2025 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En 13-åring er kritisk skadet etter at et batteri eksploderte i en hytte ved Feforvatnet i Nord-Fron i Gudbrandsdalen sent torsdag kveld. To voksne er også alvorlig skadet.

Les mer i RingeriksAvisa