tirsdag, 07 juli 2015 07:59

Hva gjør disse på fortauet?

Skrevet av
God merking og liten trafikk, men syklisten velger fortauet God merking og liten trafikk, men syklisten velger fortauet Foto: Rasmus Lindberg

At fortauet først og fremst er for gående, ser ikke syklistene til å ta særlig notis av. "Miljøgate" er å kaste perler for svin.

For ca 5 år siden, ble Hønengaten rustet kraftig opp med brostein, fartsdumper og sykkelstier. Det skulle ikke bli en ekte miljøgate, men en kraftig forbedring medførte bl.a. smalere kjørebaner til fordel for opprustet fortau og en sykkelbane. Resultatet er bortkastet.

Bilistene har for lengst funnet ut at det er tillatt å kjøre på den brostenbelagte delen av veibanen, fartsdumpene er skrelt vekk og syklistene gir blanke blaffen i at de har egne sykkelstier.

sykkelvei2
Det er smalt nok på fotauet og syklisten gjør det vanskeligere (Foto: Rasmus Lindberg)

Andre saker å lese

Minde & Minde AS slettet

16-09-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Minde & Minde AS slettet

Etter en kort behandling av konkursboet til selskapet Minde & Minde AS, har bobehandlingen blitt avsluttet fordi det ikke finnes midler i boet som kan dekke fortsatt konkursbehandling. Selskapet blir...

Les mer i RingeriksAvisa

SSB: Venter fire rentekutt innen 2028

15-09-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

SSB: Venter fire rentekutt innen 2028

Statistisk sentralbyrå spår én renteheving i høst, med en fortsatt høy rente utover i neste år. Deretter skal den kuttes fire ganger innen utgangen av 2028.

Les mer i RingeriksAvisa

Kraftig fall i utgifter til sykepleiervikarer i kommunene

15-09-2026 Nyheter NTB og Frank Tverran - avatar NTB og Frank Tverran

Kraftig fall i utgifter til sykepleiervikarer i kommunene

Norske kommuner hadde et fall i utgifter knyttet til sykepleiervikarer på 30 prosent fra 2024 til 2025. Det tilsvarer over 670 millioner kroner. Ringerike går klar.

Les mer i RingeriksAvisa

92.773 personer står uten fastlege

14-09-2026 Politikk NTB og Frank Tverran - avatar NTB og Frank Tverran

92.773 personer står uten fastlege

Fra august til september i år har antall innbyggere uten fastlege falt med nærmere 18.000.

Les mer i RingeriksAvisa