tirsdag, 07 mars 2017 08:04

Oddvar Røysi selger seawalk

Skrevet av
Hit opp, som til til Høgste Breakulen, vil Røysi frakte turister Hit opp, som til til Høgste Breakulen, vil Røysi frakte turister Foto: Frank Tverran

NRK Sogn og Fjordane opplyser at Seawalk Nordfjord AS har kjøpt en flytende kai av Oddvar Røysi. Kaia har i dag vært plassert i Skjolden i Luster.

Røysi har flere ganger truet med å rive dypvannskaia han har bygd i Luster fordi han ikke får viljen sin med helikoptertransport av turister opp på Jostedalsbreen. Det er en kort helikoptertur opp dit, og en spektakulær naturopplevelse, men Luster-folket ønsker ikke helikopterbråk.

Den flytende kaia har vært et tillegg til den permanente betongkaia, og som kun har vært i bruk ved stor trafikk.

Sist redigert fredag, 10 mars 2017 11:20

Andre saker å lese

Førerkortbeslag og sykehusinnleggelse etter ATV-ulykke

14-06-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Tidlig i morges rykket nødetatene ut til en trafikkulykke på Gamle Bygdevei i Ringerike, hvor en ATV hadde kjørt inn i et autovern. Ulykken ble meldt kl. 05:55.

Les mer i RingeriksAvisa

«Affeksjonsverdi» åpner Oslo Pix Filmfestival

13-06-2025 Film NTB - avatar NTB

«Affeksjonsverdi» åpner Oslo Pix Filmfestival

Norgespremieren på filmen «Affeksjonsverdi» blir under festivalen Oslo Pix Filmfestival. Joachim Trier vant Grand Prix-prisen for filmen i Cannes.

Les mer i RingeriksAvisa

Nordea tror Norges Bank skal kutte to ganger i år, men venter til høsten

13-06-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Nordea tror Norges Bank skal kutte to ganger i år, men venter til høsten

Prisveksten og utsiktene til bedriftene tilsier at Norges Bank senker rentebanen til uka. Men selve kuttet kommer først til høsten, ifølge Nordea Markets.

Les mer i RingeriksAvisa

Wolt og Foodora blir kalt inn på teppet

13-06-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Wolt og Foodora blir kalt inn på teppet

Arbeidsministeren og justisministeren kaller inn ledelsen i Wolt og Foodora til møte etter avsløringer om alvorlige arbeidsforhold og mulig arbeidslivskriminalitet.

Les mer i RingeriksAvisa