torsdag, 26 januar 2017 07:37

Amal Aden ble årets kvinnelige forbilde

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(1 Stemme)

(Leder) Ingen ble spesielt overrasket da den PR-kåte Amal Aden, som nærmest har gjort det som en profesjon å "stå fram", også har lykkes i å manipulere den selvoppnevnte juryen i Hønefoss.

Årets kvinnelige forbilde er altså en som springer til media for både det ene og det andre. At dette skaper en kulturell polarisering ser ut til å være underordnet det faktum at avisene får mer å skrive om.

Men er dette et forbilde for våre unge kvinner? Eller er det et forbilde for den noe aldersstegne juryen? Det var i alle fall 31 å velge mellom.

Hadde prisgrossisten Amal Aden vært like god til å skape PR for andre som for seg selv og egne bøker, ville hun utvilsomt vært et "gefundenes fressen" for ethvert PR-byrå.

Her er noen av hennes tidligere priser:

  • Zola-prisen 2010
  • Buskerud fylkeskommune likestillingspris 2010
  • YS’ likestillingspris 2011
  • Lesbetoppen Gaysir 2012
  • Amnestyprisen 2013
  • Erik Byes Minnepris 2014
  • Gina Krog-prisen 2016
Lest 34390 ganger Sist redigert torsdag, 26 januar 2017 08:54
Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.

Andre saker å lese

E18 stengt i begge retninger da Tesla brant og trailer sakset i Asker

14-01-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

I begge retninger på E18 ved Slependen er det trafikale problemer. I retning Drammen sperrer en trailer alle kjørefelt, og i retning Oslo sto en Tesla i brann.

Les mer i RingeriksAvisa

Fra Steinsfjorden til Dnipro – vikingtidens bånd hedrer Ukraina

14-01-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Fra Steinsfjorden til Dnipro – vikingtidens bånd hedrer Ukraina

Nylig ble en norsk runestein fra vikingtiden gjenreist i Ukraina – ikke bare som et diplomati-gode, men som et sterkt symbol på de langvarige historiske forbindelsene mellom Norge og Ukraina...

Les mer i RingeriksAvisa

– Få studentene tilbake på campus

13-01-2026 Politikk NTB - avatar NTB

– Få studentene tilbake på campus

Mindre nettstudier og skjerm, og mer kollokvier og diskusjon i forelesningssalen. Det er utdanningsministerens klare oppfordring til rektorer.

Les mer i RingeriksAvisa

1300 tatt for fyllekjøring

13-01-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Utrykningspolitiet (UP) beslagla 6936 førerkort i 2025. 1332 av dem ble beslaglagt som følge av ruskjøring.

Les mer i RingeriksAvisa