×

Advarsel

JUser: :_load: Kan ikke laste bruker med id: 502
mandag, 15 juni 2015 15:16

Digitalt løft

Skrevet av
Hønefoss Brug, eksempel på bilde lagt inn i databasen Hønefoss Brug, eksempel på bilde lagt inn i databasen Foto: Buskerud Fylkesfoto/ Digitalt Museum

Etter mange år med digitalisering, er endelig Buskerud Fylkesfoto med i den digitale museumsverden.

- Til nå har vi lagt ut ca 1.800 bilder, men det kommer flere for hver dag, sier fylkesfotograf Bjørn Johnsen. - Vi har ca 6.000 bilder i databasen som må klargjøres før utlegging. I tillegg er rundt 500 gjenstandsbilder lagt ut fra Ringerikes Museum. Her vil det også øke, avslutter Johnsen.

Daglig leder for Buskerudmuseet, Helge Stiksrud, sier i en kommentar til RingeriksAvisa at han er veldig glad for at dette har kommet på plass.
- Dette er et stort og møysommelig arbeide som involverer mange personer. Vi har også benyttet oss av en del frivillige hjelpere, avslutter han.

Andre saker å lese

Drivstoffkutt koster like mye som gratis barnehage eller tannhelsereform

04-04-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Drivstoffkutt koster like mye som gratis barnehage eller tannhelsereform

Prisen for å kutte i drivstoffavgiftene tilsvarer flere omstridte forslag i Stortinget. – Dette handler ikke om å bruke penger, sier Frp-leder Sylvi Listhaug.

Les mer i RingeriksAvisa

Eiendomsoverdragelser i Ringerike i uke 14 - 2026

04-04-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Eiendomsoverdragelser i Ringerike i uke 14 - 2026

Her er den siste ukens eiendomsoverdragelser i Ringerike kommune.

Les mer i RingeriksAvisa

Hønefoss-drapet: Tiltalte nekter straffskyld for drap og drapsforsøk

03-04-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Hønefoss-drapet: Tiltalte nekter straffskyld for drap og drapsforsøk

47-åringen erkjenner voldshandlingen mot ekskona, men mener han ikke ville drepe henne.

Les mer i RingeriksAvisa

Diesel ble 35 øre billigere etter Stortingets avgiftskutt

02-04-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Diesel ble 35 øre billigere etter Stortingets avgiftskutt

Onsdag trådte reduksjonen i drivstoffavgiftene i kraft. Men bilistene har ikke fått glede av avgiftskuttet. Dieselprisene er bare 35 øre lavere enn dagen før.

Les mer i RingeriksAvisa