torsdag, 20 november 2025 08:20

Stort tyveri av kobberkabler i Hokksund

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

I helgen ble det utført et omfattende tyveri ved en bedrift i Hokksund, der gjerningspersoner fikk brutt seg inn på området og fraktet med seg 18 tromler med kobberkabler – og i løpet av natten ble det stjålet ytterligere tromler, antallet er foreløpig ukjent. Ifølge politiets melding tilhører saken Sør‑Øst Politidistrikt.


Patruljen rapporterer at gjerningspersonene banet adgang ved å klippe hull i gjerder inn til bedriften.

En observasjon er meldt: en hvit varebil av typen Ford Transit med to runde bakruter – bilen beskrives som “litt spesiell”. Politiet er på stedet for åstedsundersøkelse.

Bedriften er lokalisert langs Drammensveien på vei mot Drammen, i Drammensområdet (Hokksund). Saken er nå registrert og under etterforskning.

 

Hva er kiloprisen på kobber?

For å forstå tyveriets økonomiske dimensjon er det relevant å vite markedsprisen på kobber. Ifølge nettstedet Hvor mye.net er kiloprisen for kobber pr. 19. november 2025 ca. 108 kr per kilo.

Det er imidlertid viktig å merke seg at dette tallet er et gjennomsnitt for rå kobber og at priser for skrapmetall varierer betydelig basert på kvalitet, legert materiale og markedsforhold

Sist redigert torsdag, 20 november 2025 08:32
Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Andre saker å lese

Stram sikkerhet og dagspass-ordning i Høiby-rettssaken

21-01-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Stram sikkerhet og dagspass-ordning i Høiby-rettssaken

Vakthold, køsystem og trussel om bøter: Oslo tingrett tar grep når hundrevis av journalister og publikummere skal følge straffesaken mot Marius Borg Høiby.

Les mer i RingeriksAvisa

Varsler uvanlig høye bøter: Legges det opp til særbehandling i Høiby-rettssaken?…

20-01-2026 Nyheter NTB og Frank Tverran - avatar NTB og Frank Tverran

Varsler uvanlig høye bøter: Legges det opp til særbehandling i Høiby-rettssaken?

Rettssaken mot Marius Borg Høiby vil bli gjenstand for et massivt medietrykk. Påtalemyndigheten varsler kraftige reaksjoner mot medier som bryter reglene.

Les mer i RingeriksAvisa

Tross rentekutt har det blitt vanskeligere for sykepleiere å bli boligeier

20-01-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Tross rentekutt har det blitt vanskeligere for sykepleiere å bli boligeier

Verken lønnsvekst eller lavere rente var nok til å bedre sykepleiernes mulighet til å bli boligeier i fjor. Faktisk ble det vanskeligere.

Les mer i RingeriksAvisa

Posten vil ha post i kassa én dag i uken – og eget tilbud for eldre

20-01-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Posten vil ha post i kassa én dag i uken – og eget tilbud for eldre

Regjeringen vil ha post i postkassen kun én dag i uken. Det får støtte hos Posten, som i tillegg foreslår en egen personlig brevlevering hos eldre over 75 år.

Les mer i RingeriksAvisa