tirsdag, 18 november 2025 19:58

Mann i rullestol slått med jernstang

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Politiet rykket tirsdag ettermiddag ut til en melding om to menn som sloss i Nannestad. Den ene av mennene satt i rullestol.

– Vi fikk beskrivelse av at den ene fremsto mest aktiv og hadde slått en annen mann med en jernstang. Vi er fremme på stedet og har kontroll på partene. Ingen fremstår alvorlig skadet, skriver operasjonsleder Gisle Lindheim Sveen i Øst politidistrikt på politiloggen i 17.30-tiden tirsdag.

Politiet opplyser videre at den ene mannen er rullestolbruker, og at det er utført skadeverk på rullestolen.

Sveen skriver til pressen at mannen i rullestol regnes som fornærmet i saken, og at den andre mannen skal ha slått ham og rullestolen med en jernstang.

– Fornærmede har hevelse på underarmen, men fremstår ellers ikke skadet, skriver han.

I en oppdatering skriver politiet at de har pågrepet mannen som skal ha slått mannen i rullestol. Fornærmede sendes til legevakt for sjekk.

NTB

Andre saker å lese

Stram sikkerhet og dagspass-ordning i Høiby-rettssaken

21-01-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Stram sikkerhet og dagspass-ordning i Høiby-rettssaken

Vakthold, køsystem og trussel om bøter: Oslo tingrett tar grep når hundrevis av journalister og publikummere skal følge straffesaken mot Marius Borg Høiby.

Les mer i RingeriksAvisa

Varsler uvanlig høye bøter: Legges det opp til særbehandling i Høiby-rettssaken?…

20-01-2026 Nyheter NTB og Frank Tverran - avatar NTB og Frank Tverran

Varsler uvanlig høye bøter: Legges det opp til særbehandling i Høiby-rettssaken?

Rettssaken mot Marius Borg Høiby vil bli gjenstand for et massivt medietrykk. Påtalemyndigheten varsler kraftige reaksjoner mot medier som bryter reglene.

Les mer i RingeriksAvisa

Tross rentekutt har det blitt vanskeligere for sykepleiere å bli boligeier

20-01-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Tross rentekutt har det blitt vanskeligere for sykepleiere å bli boligeier

Verken lønnsvekst eller lavere rente var nok til å bedre sykepleiernes mulighet til å bli boligeier i fjor. Faktisk ble det vanskeligere.

Les mer i RingeriksAvisa

Posten vil ha post i kassa én dag i uken – og eget tilbud for eldre

20-01-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Posten vil ha post i kassa én dag i uken – og eget tilbud for eldre

Regjeringen vil ha post i postkassen kun én dag i uken. Det får støtte hos Posten, som i tillegg foreslår en egen personlig brevlevering hos eldre over 75 år.

Les mer i RingeriksAvisa