torsdag, 21 november 2024 08:50

Boligbrann på Sollihøgda – ingen personskade

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

En bolig på Sollihøgda i Hole ble natt til tirsdag rammet av brann. Nødetatene rykket ut etter melding om flammer i gavlen av huset klokken 01:39. To personer var registrert på adressen, men begge kom seg ut i tide. Ingen personskader ble rapportert.

Ved ankomst klokken 02:05 gikk brannvesenet raskt i gang med slokking, og røykdykkere ble sendt inn for å bekjempe flammene. Ambulansepersonell var også på stedet og tok seg av de evakuerte beboerne. Politiet begynte samtidig å undersøke hendelsesforløpet.

Brannmannskapene møtte utfordringer med flammer på loftet, som gjorde at deler av E16 fikk redusert fremkommelighet mens slokningsarbeidet pågikk. Først klokken 03:12 meldte brannvesenet at de hadde kontroll over situasjonen. Etterslokking fortsatte utover natten.

De to beboerne vil bli innlosjert hos familie i nærheten. Årsaken til brannen er foreløpig ukjent, men politiet har opprettet sak og vil etterforske hendelsen videre.

Ingen andre bygninger i nærheten skal ha vært truet av brannen.

Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Andre saker å lese

Marius Borg Høiby dømt til fengsel i fire år

15-06-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Marius Borg Høiby dømt til fengsel i fire år

Marius Borg Høiby (29) er dømt til fengsel i fire år i Oslo tingrett. Han er dømt for to av de fire voldtektene han sto tiltalt for.

Les mer i RingeriksAvisa

Høyteknologisk VM: Ballen må lades før hver kamp

14-06-2026 Sport NTB - avatar NTB

Høyteknologisk VM: Ballen må lades før hver kamp

Dommerne er utstyrt med kamera, ballen må lades og samtlige spillere er 3D-skannet før turneringsstart. Årets VM-sluttspill er det mest teknologitunge hittil.

Les mer i RingeriksAvisa

Nå skal det bli lettere å finne ut hva som skjer på Hadeland

14-06-2026 Nyheter Pressemelding - avatar Pressemelding

Nå skal det bli lettere å finne ut hva som skjer på Hadeland

Hadeland IPR har lansert Hadelandkalenderen - en felles aktivitetskalender for Jevnaker, Gran og Lunner. Målet er å samle lokale arrangementer på ett sted, slik at innbyggere, hyttefolk og besøkende lettere...

Les mer i RingeriksAvisa

Nytt rakett-forsøk på Andøya mandag kveld

14-06-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Nytt rakett-forsøk på Andøya mandag kveld

To måneder etter at forrige forsøk ble avbrutt, bekrefter Isar Aerospace at de vil prøve på nytt å skyte opp sin Spectrum-rakett fra Andøya mandag kveld.

Les mer i RingeriksAvisa