onsdag, 20 november 2024 12:05

Kvinne bøtelagt etter hundangrep på seksåring

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Innlandet politidistrikt har utstedt et forelegg på 15 000 kroner til en kvinne etter at en seks år gammel gutt ble bitt av en hund i Ringsaker i juli.

Hendelsen skjedde på et uteområde i tilknytning til en skole, og politiet har nå avslørt flere detaljer om den dramatiske episoden.

Ifølge politiet var mor og sønn ute på tur med hunden da den plutselig angrep gutten. Angrepet skal ha skjedd i forbindelse med lek, men etterforskningen har avdekket at hunden var i bånd fram til uteområdet, hvor mor slapp båndet ved skolen. Hunden var derfor fri på tidspunktet den angrep gutten.

Politiadvokat Anders Møllersen har bekreftet at påtalemyndigheten har kommet fram til å utstede et forelegg til mor, begrunnet med at hun uaktsomt unnlot å forebygge eller avverge hunden fra å gå til angrep. Kvinnen har vedtatt forelegget.

Familien passet hunden på tidspunktet for angrepet, og hundeeier var ikke til stede. Hunden ble avlivet noen dager senere, etter samtykke fra hundeeier.

– Hundeeier var siktet for det samme som kvinnen, men politiet har henlagt saken mot ham begrunnet med bevisets stilling, sier Møllersen.

Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Andre saker å lese

Omsetning av eiendommer i Ringerike kommune i uke 36

06-09-2025 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Omsetning av eiendommer i Ringerike kommune i uke 36

Her er den siste ukens eiendomsoverdragelser i Ringerike kommune.

Les mer i RingeriksAvisa

Antatt død tysk mann funnet i live på sykehus etter trikkeulykken

05-09-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Antatt død tysk mann funnet i live på sykehus etter trikkeulykken

En tysk mann som var antatt omkommet i trikkeulykken i Lisboa, er likevel i live. Han ble identifisert på et sykehus.

Les mer i RingeriksAvisa

Slagsmål utenfor rådhuset i Hønefoss

03-09-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Politiet rykket ut til rådhuset i Hønefoss ved 14.50-tiden torsdag ettermiddag etter meldinger om slagsmål.

Les mer i RingeriksAvisa

Innbyttermål holdt liv i Vålerengas gullhåp: – En trå kamp

03-09-2025 Sport NTB - avatar NTB

Innbyttermål holdt liv i Vålerengas gullhåp: – En trå kamp

Hønefossjentene ga ikke noe gratis. Vålerenga måtte slite for å redde 3 poeng onsdag.

Les mer i RingeriksAvisa