fredag, 06 september 2024 17:54

Innstillingen i Jonas-drapet er oversendt Statsadvokaten

Skrevet av
Det var i nærheten av denne hytta i Nes i Ådal at Jonas Aarseth Henriksen (30) ble funnet drept for litt over ett år siden. Det var i nærheten av denne hytta i Nes i Ådal at Jonas Aarseth Henriksen (30) ble funnet drept for litt over ett år siden. Foto: Stian Lysberg Solum / NTB

Innstillingen i saken om drapet på Jonas Henriksen 17. august i fjor er oversendt Vestfold, Buskerud og Telemark statsadvokatembete for videre vurdering.

Det opplyser Sørøst politidistrikt i en pressemelding fredag.

– Sørøst politidistrikt har ingen ytterligere kommentarer da saken nå ligger hos høyere påtalemyndighet, skriver politiet.

17. august i fjor ble Jonas Aarseth Henriksen (30) funnet skutt og drept i bilen sin i nærheten av en hytte i Nes i Ådal. I månedene før drapet hadde han levert inn elleve anmeldelser til politiet.

Til sammen fem personer er siktet for drap eller medvirkning til drap. Alle nekter for å ha noe med drapet å gjøre.

Fire av de siktede er løslatt fra varetekt, mens en 29-åring fortsatt sitter varetektsfengslet. Politiet har tidligere opplyst at de mener det er denne mannen som utførte drapet.

Andre saker å lese

Kraftig fall i utgifter til sykepleiervikarer i kommunene

15-09-2026 Nyheter NTB og Frank Tverran - avatar NTB og Frank Tverran

Kraftig fall i utgifter til sykepleiervikarer i kommunene

Norske kommuner hadde et fall i utgifter knyttet til sykepleiervikarer på 30 prosent fra 2024 til 2025. Det tilsvarer over 670 millioner kroner. Ringerike går klar.

Les mer i RingeriksAvisa

92.773 personer står uten fastlege

14-09-2026 Politikk NTB og Frank Tverran - avatar NTB og Frank Tverran

92.773 personer står uten fastlege

Fra august til september i år har antall innbyggere uten fastlege falt med nærmere 18.000.

Les mer i RingeriksAvisa

Geografi styrer hvor bankkunden sikrer seg boliglånet

14-09-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Geografi styrer hvor bankkunden sikrer seg boliglånet

Fem blokker av banker kontrollerer markedet i hele landet. En kartlegging viser at de dominerer i sine forskjellige geografiske områder.

Les mer i RingeriksAvisa

Kjedekollisjon på E18 i Sandvika – veien delvis stengt

14-09-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Flere biler er mandag morgen involvert i en trafikkulykke på E18 i Sandvika i retning Oslo.

Les mer i RingeriksAvisa