mandag, 17 juni 2024 10:29

Drapet i Mjøndalen: Forsøker å avhøre siktede i løpet av formiddagen

Skrevet av
Krimteknikere jobber på stedet i Mjøndalen søndag kveld. Krimteknikere jobber på stedet i Mjøndalen søndag kveld. Foto: Javad Parsa / NTB

Mannen i 20-årene som er siktet for å ha drept en kvinne i 30-årene i Mjøndalen søndag kveld, skal etter planen avhøres mandag formiddag.

Han har fått oppnevnt advokat Knut Fure som forsvarer, skriver Sørøst politidistrikt i en pressemelding.

De opplyser videre at gjerningspersonen ikke er eier av noen av kjøretøyene på parkeringsplassen der drapet fant sted.

Politiet fikk melding om en alvorlig voldshendelse i Mjøndalen søndag kveld klokka 20.21.

Nødetatene rykket ut til en parkeringsplass bak Mjøndalshallen hvor flere biler befant seg. Et større område ble sperret av. En kvinne i 30-årene ble funnet hardt skadet, og hun døde senere av skadene. Det er en relasjon mellom den avdøde og siktede.

Andre saker å lese

Joakim Kleven debuterer som popartist med singelen «FREAK»

06-03-2026 Musikk Universal - avatar Universal

Joakim Kleven debuterer som popartist med singelen «FREAK»

Joakim Kleven tar steget inn i musikken og debuterer i dag som artist med singelen «FREAK», en energisk, sexy og kompromissløs poplåt skapt for dansegulvet. 

Les mer i RingeriksAvisa

Stadig mer forsikringssvindel, viser ny rapport

06-03-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Stadig mer forsikringssvindel, viser ny rapport

Forsikringsselskapene svindles som aldri før, og flest svindelforsøk er det med bilforsikring, viser ny rapport.

Les mer i RingeriksAvisa

Brann i seilbåt – mann og hund kom seg ut

06-03-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Nødetatene rykket ut til en brann i en seilbåt ved fergeleiet på Brekstad i Ørland i Trøndelag natt til fredag.

Les mer i RingeriksAvisa

Folk vil ha empati fra mennesker, men KI-empati gjør det bedre på test

06-03-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Folk vil ha empati fra mennesker, men KI-empati gjør det bedre på test

Flere studier tyder på at ganske mange av oss er skeptiske til personlige råd fra KI-roboter. Samtidig viser blindtester at kunstig intelligens kan gi bra svar.

Les mer i RingeriksAvisa