fredag, 07 juni 2024 07:45

Rekdal tar sommerjobb i 4.-divisjonsklubb

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Kjetil Rekdal går inn som frivillig i Ottestad i ukene som kommer. Kjetil Rekdal går inn som frivillig i Ottestad i ukene som kommer. Foto: Svein Ove Ekornesvåg / NTB

Kjetil Rekdal går inn i trenerapparatet til Ottestad i 4. divisjon. Der skal han bidra som frivillig ut måneden.

Klubben meldte selv nyheten torsdag kveld. Rekdal skal etter planen jobbe der fram mot sommerpausen.

– Vi har et A-lag som ikke har vunnet én enste kamp denne sesongen og ligger på sisteplass. Vi vet han bor her, og han har en unge i klubben, og da ble det kastet ut om han kunne bidra litt, forteller Ottestads hovedtrener Lars Hulleberg til NRK.

Hulleberg har operert et korsbånd og får ikke vært på treningsfeltet for tiden. Vikaren hans blir også borte framover, og derfor er det mangel på trenere til å ta seg av laget.

– Om han blir hovedtrener eller bistår på andre måter, det er litt opp til ham. Det er en vei vi ikke har spikret helt ennå, sier Hulleberg om Rekdals rolle.

Rekdal har til nå stått uten trenerjobb siden han tidligere i år fikk 42 dager i Omonia på Kypros. Før det ledet han Rosenborg fra 2023-sesongen og fram til i fjor sommer.

Sist redigert fredag, 07 juni 2024 07:58
NTB

Andre saker å lese

Skjermen bort fra småskolen – kan bli utvidet til å gjelde eldre elever også…

21-04-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Skjermen bort fra småskolen – kan bli utvidet til å gjelde eldre elever også

De gamle datarommene bør tilbake i skolen, ifølge kunnskapsminister Kari Nessa Nordtun (Ap). Hun vil stramme inn på skjermbruk også for femte til tiende trinn.

Les mer i RingeriksAvisa

Arvestrid i Ringerike: Dom kjenner millionoverføring ugyldig

20-04-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Arvestrid i Ringerike: Dom kjenner millionoverføring ugyldig

En familiekonflikt i Ringerike og Hallingdal tingrett endte med at en eiendom i Spania, verdt flere millioner kroner, må tilbakeføres til dødsboet. Retten slår fast at overføringen til to av...

Les mer i RingeriksAvisa

Brudd i meklingen – Nå blir det streik i hotell- og restaurantnæringen

19-04-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Brudd i meklingen – Nå blir det streik i hotell- og restaurantnæringen

Både Fellesforbundet og Parat har brutt meklingen med NHO Reiseliv. Fra klokken 12 går 1922 ansatte i hotell- og restaurantbransjen ut til streik.

Les mer i RingeriksAvisa

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - midten av april preges av solide boligsalg

18-04-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - midten av april preges av solide boligsalg

Flere boliger har skiftet eier i Ringerike midt i april. De største salgene ligger godt over fire millioner kroner, med Hillehaugveien 16 på topp i denne oversikten.

Les mer i RingeriksAvisa