fredag, 22 desember 2023 08:13

– Jeg kommer ikke tilbake til toppolitikken i Norge

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Nato-sjef Jens Stoltenberg avviser kategorisk at han skal tilbake til norsk toppolitikk. Nato-sjef Jens Stoltenberg avviser kategorisk at han skal tilbake til norsk toppolitikk. Foto: Virginia Mayo / AP / NTB

Tiden som generalsekretær i Nato nærmer seg slutten, men Jens Stoltenberg er fortsatt fast bestemt på å at han ikke skal tilbake til norsk toppolitikk.

I et intervju med Dagens Næringsliv holder han fast ved det han har sagt flere ganger tidligere. Det blir ikke noe rikspolitisk comeback i Norge.

– Vi har en helt utmerket statsminister, og jeg kommer ikke tilbake til toppolitikken i Norge. Jeg kan nok finne på å dukke opp på noen lokallagsmøter. Jeg betaler fortsatt kontingenten, sier Stoltenberg til avisen.

Foreløpig er det ingen jobb som venter hjemme i Norge. Grunnet utvidelse av tiden i Nato måtte han gi avkall på jobben som sentralbanksjef.

Stoltenberg er likevel trygg på at han kommer til å finne noe meningsfylt å gjøre, men avviser kategorisk at hans nye utfordring vil bli å redde Arbeiderpartiet.

– Det er ikke min oppgave. Det er ikke mulig, det er ikke sånn Ap er laget og ikke jeg heller.

NTB

Andre saker å lese

Norsk Tipping-forliket: Dette betyr det for de 17.000 i gruppesøksmålet

10-08-2026 Nyheter Jan Erik Johansen - avatar Jan Erik Johansen

Norsk Tipping-forliket: Dette betyr det for de 17.000 i gruppesøksmålet

Norsk Tipping har inngått forlik med rundt 17.000 spillere som gikk til gruppesøksmål etter mangeårige feil i Eurojackpot og Lotto. I stedet for penger tilbake får de delta gratis i...

Les mer i RingeriksAvisa

Skolestart: Nå skal 600 000 barn ut på veien

10-08-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Skolestart: Nå skal 600 000 barn ut på veien

Over 600 000 barn er klare for skolestart. Nesten 60 000 seksåringer skal ut på skoleveien for aller første gang. 

Les mer i RingeriksAvisa

40.000 rådyrjegere er klare: Bukkejakten er i gang

10-08-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

40.000 rådyrjegere er klare: Bukkejakten er i gang

Mandag starter bukkejakten. Det er et sikkert tegn på at høsten står for døren og at jaktsesongen er i gang for alvor.

Les mer i RingeriksAvisa

MDG vil skrote norgespris: – Ute av kontroll

10-08-2026 Politikk NTB - avatar NTB

MDG vil skrote norgespris: – Ute av kontroll

MDG mener norgespris er blitt altfor dyr og vil skrote ordningen. I stedet foreslår partiet en fast rabatt på 1000 kroner i måneden i vinterhalvåret.

Les mer i RingeriksAvisa