tirsdag, 17 november 2015 09:30

Er dette til beste for HBK?

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Ny arena for "folkemøter" Ny arena for "folkemøter" Foto: Frank Tverran

(Leder) Uten annen forankring enn i sitt eget ego, inviterer Kooperativen med  Nader Khalayli og Erik Hagen som innspillere med forslag til hvordan et nytt HBK skal gjenoppstå.

Bortsett fra en hyggelig kveld med forhåpentligvis mye ølsalg, vil neppe denne samlingen føre til seriøse innspill i det videre arbeidet med organiseringen av HBK. Snarere tvert i mot. Fraksjonsvirksomhet er det siste klubben trenger.

Først må klubben ha en skikkelig organisasjon. Deretter bør klubbens styre - i den utstrekning det er ønskelig - invitere til en idedugnad. Og da bør formatet være noe større enn en liten pub en onsdagskveld i november.

Agendaen virker rimelig klar, slik Terje Andersen sier det på Facebook: "Våger å påstå at dette folkemøtet er minst like viktig som en ubetydelig treningskamp, med en sportslig ledelse som trolig ikke tilhører fremtiden.."

Folkemøte?

Lest 35183 ganger Sist redigert tirsdag, 17 november 2015 10:00
Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.

Andre saker å lese

Stram sikkerhet og dagspass-ordning i Høiby-rettssaken

21-01-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Stram sikkerhet og dagspass-ordning i Høiby-rettssaken

Vakthold, køsystem og trussel om bøter: Oslo tingrett tar grep når hundrevis av journalister og publikummere skal følge straffesaken mot Marius Borg Høiby.

Les mer i RingeriksAvisa

Varsler uvanlig høye bøter: Legges det opp til særbehandling i Høiby-rettssaken?…

20-01-2026 Nyheter NTB og Frank Tverran - avatar NTB og Frank Tverran

Varsler uvanlig høye bøter: Legges det opp til særbehandling i Høiby-rettssaken?

Rettssaken mot Marius Borg Høiby vil bli gjenstand for et massivt medietrykk. Påtalemyndigheten varsler kraftige reaksjoner mot medier som bryter reglene.

Les mer i RingeriksAvisa

Tross rentekutt har det blitt vanskeligere for sykepleiere å bli boligeier

20-01-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Tross rentekutt har det blitt vanskeligere for sykepleiere å bli boligeier

Verken lønnsvekst eller lavere rente var nok til å bedre sykepleiernes mulighet til å bli boligeier i fjor. Faktisk ble det vanskeligere.

Les mer i RingeriksAvisa

Posten vil ha post i kassa én dag i uken – og eget tilbud for eldre

20-01-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Posten vil ha post i kassa én dag i uken – og eget tilbud for eldre

Regjeringen vil ha post i postkassen kun én dag i uken. Det får støtte hos Posten, som i tillegg foreslår en egen personlig brevlevering hos eldre over 75 år.

Les mer i RingeriksAvisa