fredag, 14 desember 2018 00:02

Keith Richards så godt som tørrlagt

Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Keith Richards på scenen under en konsert i Telenor Arena i Bærum i 2014. Keith Richards på scenen under en konsert i Telenor Arena i Bærum i 2014. Foto: Terje Bendiksby / NTB scanpix

Rolling Stones-gitarist Keith Richards (74), som i tiår har vært selve symbolet på en knallhard livsstil, sier han nå er så godt som tørrlagt.

– Det var på tide å slutte å drikke, sier Richards til magasinet Rolling Stone.

– Det har vært slik et års tid. Jeg ga meg med det. Jeg ble lei, sier han.

Richards, som også flere ganger er blitt pågrepet for besittelse av narkotika i løpet av årene med hard festing, sier han av og til tar et glass vin eller øl, men at han i det store og hele har sluttet å drikke alkohol.

– Jeg merker ingen stor forskjell, egentlig, bortsett fra at jeg ikke drikker, sier han.

Hans gitaristkollega i Rolling Stones, Ronnie Wood, sier Richards er mildere til sinns etter han droppet drikkingen.

– Det er en glede å jobbe med ham. Han er mer åpen for nye ideer, sier Wood, og føyer til.

– Hvis han fortsetter, så vil jeg være der. Full støtte, sier Wood. 

Andre saker å lese

Ringerikingene Windelyn og Lars Kristian i mål med talentutdanningen

03-07-2025 Nyheter Pressemelding - avatar Pressemelding

Ringerikingene Windelyn og Lars Kristian i mål med talentutdanningen

Hun har gått gradene ved sin lokale stasjon etter å ha flyttet til Norge for 12 år siden. Han har nylig rykket opp til lederstilling etter å ha jobbet på...

Les mer i RingeriksAvisa

Hetebølgen i Europa: Slik beskytter du deg og dine

02-07-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Hetebølgen i Europa: Slik beskytter du deg og dine

Mens hetebølgen herjer i Sør-Europa, advarer eksperter mot at eldre og barn er sårbare for heteslag. Turoperatørene mener nordmenn på ferie takler varme godt.

Les mer i RingeriksAvisa

Frp, Ap og Høyre har brukt mest på Meta-annonser

02-07-2025 Politikk Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Frp, Ap og Høyre har brukt mest på Meta-annonser

De siste 90 dagene har norske partier brukt 1,9 millioner kroner på annonser hos Meta, som eier Facebook og Instagram. Frp har brukt mest.

Les mer i RingeriksAvisa

Hjullaster krasjet i hus i Sandefjord – mann pågrepet

02-07-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En mann i 60-årene er pågrepet etter at han kjørte vinglete med en hjullaster og krasjet inn i et bolighus i Sandefjord.

Les mer i RingeriksAvisa