fredag, 15 september 2017 13:09

Odd Nordstoga slipper nytt kapittel

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Odd Nordstoga slipper nytt kapittel Foto: Morten Andersen

I dag slipper Nordstoga singelen «Det fine som kan bli», første låt ut fra det kommende kapittelet «Mykje varme», som er ute den 22. september.

Odd Nordstoga annonserte tidligere i år at han vil slippe en rekke nye låter utover i 2017. Sangene kommer i kapitler, som til slutt vil samles i et album i februar 2018.

Første kapittel «Mykje lyd» ble sluppet på forsommeren. Dette kapittelet ble innledet med singelen «Fri», som fremdeles spilles hyppig på radio.

«Det fine som kan bli» er ein låt om ein familie i bil på veg til sommarferie, og alt ein slik tur kan få ein til å tenke på. Det handlar om juni månad og om alt det andre som lovar meir enn det kjem til å halde. Men du og du som det lovar godt.» - Odd Nordstoga

«Det fine som kan bli», er skrevet av Nordstoga selv, og spilt inn i studioet Amper Tone i Oslo med Bård Ingebrigtsen bak miksepulten.  

Odd Nordstoga fra Vinje i Telemark har tidligere gitt ut femten album; hvorav to med bandet Something Odd, tre duettplater og ett med gruppen Blåmann Blåmann. Han har blitt årets mest spilte på radio med en låt om en hylende gris, ligget ukesvis på toppen av salgslistene; første gang med gjennombruddsalbumet Luring i 2004, vunnet flere Spellemannspriser; deriblant Årets Spellemann, og spilt konserter i alle kriker og kroker av dette landet. Høsten 2015 slapp Odd Nordstoga albumet “Dette Landet” for hvilket han mottok Spellemann for Årets tekstforfatter og i 2016 slapp han albumet "Aleine Heime", innspilt akustisk, og ja – aleine heime. Nå har Odd tatt med seg et knippe nye låter i studioet til Bård Ingebrigtsen, og spilt inn musikk som slippes som kapitler gjennom 2017, og som et album i februar 2018.   

Konserter

10/10 – Arktisk Kultursenter (Solo), Hammerfest

11/10 – Bluebox (Solo), Grimstad

12/10 – Ælvespeilet (Solo), Porsgrunn

13/10 – Askim Kulturhus (Solo), Askim

14/10 – Fosnavåg Konserthus (Solo), Fosnavåg

15/10 – Drammens Teater (Solo), Drammen

18/10 – Elverum Kulturhus (Solo), Elverum

20/10 – Bygdaheim Fiksdal (Solo), Fiksdal

21/10 – Ingebrigt Davik-huset (Solo), Brattvåg

22/10 – Bøfjorden Grendahus (Solo), Surnadal

24/10 – Bærum Kulturhus (Solo), Bærum

26/10 – Herredsvang Forsamlingshus (Solo), Romedal

Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.

Andre saker å lese

Økokrim har beslaglagt dokumenter knyttet til Oslo-avtalen

06-03-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Økokrim har beslaglagt dokumenter knyttet til Oslo-avtalen

Økokrim har beslaglagt dokumenter knyttet til Oslo-avtalen under ransakingen av Terje Rød-Larsens og Mona Juuls felles bolig.

Les mer i RingeriksAvisa

Bartskjærerfatet - et symbol fra en tid da frisøren også var kirurg

06-03-2026 Lokalhistorie Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Bartskjærerfatet - et symbol fra en tid da frisøren også var kirurg

Noen av oss er gamle nok til å huske et stort blankt fat som hang utenfor herrefrisørsalonger . Dette såkalte bartskjærerfatet var opprinnelig mer enn bare et dekorativt symbol. Det...

Les mer i RingeriksAvisa

Joakim Kleven debuterer som popartist med singelen «FREAK»

06-03-2026 Musikk Universal - avatar Universal

Joakim Kleven debuterer som popartist med singelen «FREAK»

Joakim Kleven tar steget inn i musikken og debuterer i dag som artist med singelen «FREAK», en energisk, sexy og kompromissløs poplåt skapt for dansegulvet. 

Les mer i RingeriksAvisa

Stadig mer forsikringssvindel, viser ny rapport

06-03-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Stadig mer forsikringssvindel, viser ny rapport

Forsikringsselskapene svindles som aldri før, og flest svindelforsøk er det med bilforsikring, viser ny rapport.

Les mer i RingeriksAvisa