lørdag, 13 juni 2026 13:45

Nå fjernes Trump-navnet fra Kennedy Center

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Demonstranter utenfor Kennedy-senteret i forbindelse med arbeidet med å fjerne Trump-navnet. Demonstranter utenfor Kennedy-senteret i forbindelse med arbeidet med å fjerne Trump-navnet. Foto: Rahmat Gul / AP / NTB

Arbeidet er i gang med å fjerne Trump-navnet fra det ikoniske kulturhuset Kennedy Center i Washington.

Bygget har tidligere fått tilføyd president Donald Trumps navn, slik at navnet ble «The Donald J. Trump and The John F. Kennedy Memorial Center for the Performing Arts». Dette har en dommer bestemt at er ulovlig, og at bokstavene må fjernes.

Fredag opplyste Trump-administrasjonen at jobben med å ta bort bokstavene var utsatt på grunn av dårlig vær. Men lørdag melder nyhetsbyrået AP at arbeidet er i gang.

En ivrig gjeng med demonstranter samlet seg utenfor kulturhuset fredag kveld. De jublet tidvis underveis da arbeidere gikk i gang med å sette opp stillaser for arbeidet. Tusenvis fulgte også med på en direktestrøm på nettet.

Egentlig er kultursenteret oppkalt etter den demokratiske presidenten John F. Kennedy.

NTB

Andre saker å lese

Dette er nytt ved årets skolestart

14-08-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Dette er nytt ved årets skolestart

Mandag begynner skolen for de fleste barn. Med et nytt skoleår følger også nye regler – både for barnehager og skoler.

Les mer i RingeriksAvisa

Nytt ventilasjonsselskap på Tyristrand

14-08-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Astro Ventilasjon AS er registrert med forretningsadresse i Hovinveien 59 på Tyristrand.

Les mer i RingeriksAvisa

Hunder kan forstå ansiktsuttrykkene våre

13-08-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Hunder kan forstå ansiktsuttrykkene våre

De fleste hundeeiere er ikke i tvil, men nå har også forskning bekreftet det: Hunder kan lese følelser i ansiktene våre.

Les mer i RingeriksAvisa

Listhaug frykter kvadrupel-smell på lommeboken: – Nå må Støre våkne

13-08-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Listhaug frykter kvadrupel-smell på lommeboken: – Nå må Støre våkne

Frp-leder Sylvi Listhaug er lei av utgifter som går opp, opp, opp og opp. Hun etterlyser en plan fra regjeringen.

Les mer i RingeriksAvisa